Erzurum Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Erzurum Cihazla Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Evinizde oluşan su kaçağını kırmadan tespit eden Erzurum tesisat kameralı sistemle arızanın yerini bulduktan sonra tamirini gerçekleştirir. Erzurum’un her bölgesinde hizmet veren firmamız su tesisat arızalarının yerini bulmak için zemini kırmadan çalışmaktadır. Erzurum su tesisatçısı olarak meydana gelen su kaçaklarında, patlayan su borusunun yerini cihazla tespit tespit edip tamirini garantili olarak yapılmaktadır. Su sızıntılarının yerini belirlemede kullandığımız görüntülü cihazlar su borularında olaşan ezilme, kırık, çatlak gibi sorunlarını ortaya çıkarmaktadır. Yaşadığımız teknoloji çağında su kaçak makineleri tesisat arızlarını bulmaya daha yarayışlı hale gelmiştir. Eski sistemle çalışan su tesisatçıları bir kenara bırakıp,  kırmadan su kaçağı bulan Erzurum Tesisat ile tanışın! Yetkili su tesisat ustalarından oluşan kadromuz su kaçağı tespiti yapmak için kameralı sistemler kullanmaktadır. Kadromuzdaki su kaçağı tespiti ekibinin asıl görevi, arızalı bölgeyi kamera ile kontrol etmesinin ardından su kaçağını bulmasıdır. Daha sonrasında tespit edilen sorunlu bölgeye profesyonelce tamir yapmasıdır. İstanbul Tesisat bünyesinde su kaçağı bulmaya yarayan bütün cihazlar mevcuttur. Misyonumuz; konut ve ticari alanlarda meydana gelen su sızıntılarının yerini belirleyip, en az hasarla onarımını tamamlamaktır.

Erzurum’da modern yöntemler kullanan tesisat hizmetimiz sayesinde su kaçaklarını tespit edip hızlı bir şekilde tamirlerini yapabilmekteyiz. Eski usul tahmin yaparak fayans kırmak yerine şimdi elektronik cihazlarla su kaçağını kırmadan tespit edip tamir edebilmekteyiz. Bina ya da daire tesisatında meydana gelen patlaklar ve sızıntılar erkenden müdahale edilmezlerse hem su israfına sebep olurlar hem de döşemelere veya duvarlara zarar verirler. 

Su Kaçağı Olduğunu Nasıl Anlarım?

Su kaçağının olup olmadığını anlamanın bazı püf noktaları vardır. Bunlar arasında;

• Zeminde ve tavanda su birikmesi ve nem oluşması,
• Duvarlarda ve tavanda küf oluşması,
• Duvarların boyasının renginin değişmesi veya boyanın dökülmesi,
• Musluklar kapalıyken duvar arkasından su sesi gelmesi,
• Su faturasının normalden yüksek gelmesi,
• Sayaç bozuk olmadığı halde musluklar kapalıyken sayacın dönmesi ve faturayı yükseltmesi,
• Fayans ve seramiklerin arasındaki derzlerin renk değiştirmesi, gibi faktörler sayılabilir. Eğer bunlar sizin de evinizde olan durumlar ise kırmadan su kaçağı tespiti yapan firmamızı arayarak sorununuzu hızlı bir şekilde çözebilirsiniz.

 

Su Kaçağı Tespiti Yöntemleri

Kırmadan su kaçağı tespiti için kameralı veya ses alıcısı olan modern ekipmanlar kullanılmaktadır. Su kaçağı tespiti yapan ustalar bu cihazlarla kaçağın yerini belirledikten sonra su kaçağını onarırlar. Akustik dinleme cihazı kullanılarak su sızıntısının sesi takip edilir ve yeri bulunur. Eğer kaçak sıcak su borularındaysa termal kamera kullanılarak kaçağın yeri tespit edilmeye çalışılır. Pis su giderleri, banyo ve tuvalet sızıntılarının tespitinde kameralı cihazlar da kullanılabilir. Bunların yanı sıra nem ölçen robotik cihazlar da kaçağın yeri hakkında tesisat ustalarına bilgi verirler. Termal kamera ve nem ölçme cihazları kaçağın kesin yerini tespit edemezler ama kaçağın tespiti için taranacak alanı daraltırlar. Akustik dinleme cihazı ve boru kameraları ise kaçağın tam yerini birebir tespit edebilirler. Bu ekipmanlar sayesinde apartman dairelerinde ve müstakil evlerde kırmadan su kaçağı tespiti kolayca yapılabilmektedir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın