Erzurum Kameralı Cihazla Tıkalı Pimaşları Açan Tesisatçı

Erzurum Kameralı Cihazla Tıkalı Pimaşları Açan Tesisatçı

Erzurum kameralı cihazla tıkalı pimaşları açan tesisatçı ustaları bu boruları açmak için kamera ve robotik makineler kullanmaktadır. Halk arasında marka isminden dolayı pimaş olarak bilinen PVC boruları su tesisat borularının genel ismidir. Tuvalet, banyo ve mutfak giderlerine atılan ve uda çözünmeyen maddeler zamanla borularda tıkanıklığa sebep olur. Robotla kırmadan tıkanıklık açma hizmeti sunan firmamız boruları makine ile temizleyerek boruları kırmadan açabilmektedir. Bu sayede sorununuza hızlı ve temiz bir çözüm sunmaktayız.

Pimaş Tıkanıklığı

Pimaşlar daha önce de değindiğimiz üzere PVC’den oluşmaktadır. PVC dayanıklı ve esnek bir malzeme olduğundan dolayı tesisat boruları PVC’den üretilir. Pimaş boruları zamanla kullanıma bağlı olarak biriken maddelerden dolayı tıkanabilirler. Banyo ve tuvalet giderlerinde saç, kıl, ıslak mendil, ped gibi maddeler suda çözünmedikleri için tıkanmaya sebep olurlar. Sokaklarda gördüğümüz pimaş aç yazılı reklamlar bu sorunun çözümü için sunulmaktadır.

Ancak pimaş tıkanıklığını açmak için çağıracağınız tesisatçıların elinde modern ekipmanlar olmasına dikkat edin. Aksi takdirde boruların sökülüp takılması için fayansların veya döşemelerin kırılması gerekebilir. ‘Kostik dökerek pimaşları açabilir miyim?’ sorusu sıkça karşılaştığımız bir sorudur. Kostik her tıkanıklığı açamaz ancak kireç, yağ gibi maddeleri çözerek bunların sebep olduğu tıkanıklığı açabilirler. Bez, saç, ped gibi maddelerin tıkadığı borularda kostik işe yaramaz.

Kameralı Cihazla Tıkalı Pimaş Açma

Pimaş açma işi günümüzde makineler yardımıyla kırmadan kolayca yapılabilmektedir. Tıkanmış olan boru kamera ile görüntülenir ve tıkanıklığın yeri ve sebebi tespit edilir. Daha sonra boru içinde tıkanıklığa sebep olan bez, kireç, yağ gibi atıkları temizlemek için pimaş yıkama jeti kullanılır. Pimaş yıkama jeti suyu yüksek basınçla boruya fışkırtır ve bu atıkları söker atar. Lavabo borusu yıkamada kullanılan bu makine ile pimaş içinde hiçbir atık madde kalmaz. Yine de bilinmelidir ki açılan pimaşlar önlem alınmazsa yeniden tıkanabilir. Mutfak lavabosuna yağ dökmek, yemek artığı dökmek tekrar tıkanmasına sebep olur. Aynı şekilde banyo ve tuvalet giderine de dikkat etmek gereklidir. Eğer tıkanma tesisatın yanlış döşenmiş olmasından dolayı oluyorsa kalıcı bir çözüm için tesisatın değiştirilmesi gerekir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın