Erzurum Kameralı Tuvalet Tıkanıklığı Açan Su Tesisatçı

Erzurum Kameralı Tuvalet Tıkanıklığı Açan Su Tesisatçı

Makine ile tuvalet tıkanıklığı açma hizmetinde robot sistemler kullanılır. Tuvaletin gider borularında meydana gelen tıkanmayı açmak için robotun ucundaki helezon yay atık su gider borusunun içerisinde ilerleyerek tıkalı olan bölgeye ulaşır. Parçalama ucu sayesinde tuvaletin tıkanmasına sebep olan malzemeyi parçalayarak kanalizasyon sitemine geri gönderir. Tıkalı tuvaletleri açarken kesinlikle borulara zarar verilmektedir. Titreşim yaparak ilerleyen robot tıkanıklığın oluştuğu noktaya ilerlerken sürekli döndüğü için dirsek gibi bağlantı parçalarından kolay bir şekilde geçer.

Erzurum kameralı tuvalet tıkanıklığı açan su tesisatçı tuvalet giderindeki tıkanıklığı hızlı ve temiz bir şekilde fayans kırmadan açan tesisat ustasıdır. Tuvaletlerin içine atılan ped, çocuk bezi, ıslak havlu, kumaş parçası gibi maddeler suda çözünmedikleri için bazen S borusunda sıkışıp tıkanma meydana getirebilmektedir. Küçük boyutta olan tıkanmalar suyun yavaş akmasına sebep olur ve pompa kullanarak bazen çözülebilirler. Ancak uzun zaman boyunca biriken kalıntılar el pompasıyla açılamaz. Suyun gitmediği hatta klozetin taştığı böyle durumlarda kamera ile gider açan firmalar çağırılıp sorun çözülmelidir. Kamerayla tuvalet gideri açan firmalar sadece tıkanıklığı açmakla kalmaz aynı zamanda tıkanıklığın sebebini de bulurlar. Bu sayede tıkanıklığın tekrar yaşanmaması için sizi bilgilendirirler.

Tuvalet Tıkanınca Ne Yapılır

Tuvaletler pek çok nedenden dolayı tıkanabilir. Tıkanma sorunu yaşadığınızda müdahale ederken çok dikkatli olmalısınız yoksa borulara zarar verip hasarı arttırabilirsiniz. Küçük çaptaki tıkanıklıkları açmanız ya da önceden önlemeniz mümkündür.

Bu sırada dikkat etmeniz gereken unsurlar vardır:

• Öncelikle eldiven giyilmeli ve kollar kapatılmalıdır.
• Pompa kullanarak açamadığınız tıkanıklıklar için tesisatçı çağırmanız gerekir.
• Tuvalet giderini kapatan bir cisim varsa kimyasal açıcılar işinize yaramaz. Kimyasal açıcılar kireç birikmesi gibi tıkanmalarda işe yarar.
• Kimyasal maddeleri kullanırken yüzünüzü kapatın ve çok solumamaya dikkat edin. Kimyasalları çok solumak soluk borunuza zarar verebilir.
• Tuvaletin içine suda parçalanmayan cisimler atmayın. Islak mendil, bez gibi cisimler borularda tıkanıklığa sebep olurlar.
• Tıkanıklık açarken boruları zorlamak borularda hasara sebep olabilir.
• Tıkanma sorunu yaşadığınızda komşularınızı uyarın. Üst komşunuz sifon çektiğinde sizin tuvaletinizde taşma olabilir.
• Tuvaletin içine bir cisim düşürmüşseniz tel askı gibi bir aletle çıkarmayı deneyebilirsiniz. Ancak bu işlem sırasında dikkatli olun ve borulara zarar vermeyin.

Eğer tıkanıklığı yine de açamadıysanız kameralı sistemle gider açan bir firmayı çağırın. Kameralı sistem kullanan firmalar pis su borularındaki tıkanıklığın yerini kamera ile tespit eder ve makine yardımıyla borulara zarar vermeden tıkanıklığı açar. Tıkanıklığın açıldığından emin olmak için kamera ile kontrol de yapılır. Borulardaki bir hasardan dolayı tıkanıklık oluşmuşsa size bildirilir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın