Erzurum Kameralı Robotla Lavabo Açan Tesisatçı

Erzurum Kameralı Robotla Lavabo Açan Tesisatçı

Erzurum kameralı robotla lavabo açan tesisatçı ustası tıkalı boruların içini görüntüleyerek makine yardımı ile açar. Lavabo borularının tıkanmalarındaki en büyük sebep yanlış kullanımdır. Bu boruların içine atıla ıslak mendil, çocuk bezi, çok miktarda atılan tuvalet kağıtları boruların tıkanmasına sebep olurlar. Diğer sebeplerden biri de tadilat sırasında oluşan molozun giderlere kaçmasıdır. Evin içinde tadilat yapılırken giderlere bu malzemelerin kaçmamasına dikkat etmek gerekir. Tıkanıklığa ayrıca hatalı döşenmiş tesisat da neden olabilir. Boru çaplarının kullanıma uygun ayarlanması ve eğimlerinin yeteri kadar verilmesi gerekmektedir. Tıkanmaya sebep olan bir diğer durum da toprak altından geçen boruların ezilip çökmesidir. Bu durumda çökmenin olduğu yer tespit edilip çöken borular değiştirilir.

Tesisatçı Çağırmadan Lavabo Açma

Küçük çaptaki tıkanıklıklara kendi başınıza müdahale edebilirsiniz. Ancak bunu yaparken çok dikkatli olun ve borulara zarar vermemeye çalışın.

Evde Lavabo Açma Yöntemleri
• Pompa kullanmak.
• Karbonat, elma veya üzüm sirkesini karıştırıp dökmek. Bu karışımdan sonra bir çaydanlık sıcak su dökün üzerine. Bu işlem borulardaki yağ kalıntılarını azaltır ve tıkanıklığı açabilir.
• Lavabo açıcı kullanmak. Ancak bunlar kimyasal olduğu için cildinize temas etmemesine ve uzun süre solumamaya dikkat edin. Ayrıca büyük bir tıkanıklık varsa dökülen kimyasallar fayda sağlamayacaktır aksine çözülen artıkların birbirine yapışmasına sebep olarak işi daha da zor bir hale getirecektir.
• Kostik ve kimyasal açıcılar pimaş borulara zarar verebilir. Özellikle conta ve ek yerlerinin açılmasına yol açabilir. Bu da uzun vadede sizin için daha masraflı olur.

Robotla Lavabo Açma

Tesisat ustası giderin cinsine göre gider açma robotuna uç takar. Mutfak lavaboları genellikle yemek artıkları ve yağdan dolayı, banyo giderleri kıl ve saçtan dolayı tıkandığı için ayrı uçlar kullanılır. Robotun yaylı sistemi sayesinde borunun içi güzelce temizlenir. Daha sonra kamera ile kontrol edilerek tıkanıklığın açıldığından emin olunur. Gerekirse jet su motoruyla boruların çeperlerinde kalan atıklar iyice temizlenir. Bu sayede lavabo tıkanması ve lavabodan su geliyor sorunlarınız kırmadan çözülmüş olur.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın