Erzurum Kanalizasyon Borusu Açma

Erzurum Kanalizasyon Borusu Açma

Kanalizasyon boruları iki türde ele alınmalıdır. Bunlar iç tesisatta yer alan borular ile dış tesisatta yer alan borulardır. Bu boruların çapları birbirinden farklıdır. Erzurum kanalizasyon borusu açma işleminde, farklı tip borular için aslında aynı yöntemler kullanılsa da cihaz seçimleri farklılık gösterebilir.

Kanalizasyon Borusu Neden Tıkanır?

Bina içinde bulunan tuvaletlere erimeyecek cisimlerin atılması, lavabolara yağlı yemek artıklarının dökülmesi ve sanayi ağırlıklı bölgelerde, giderlere atılan kumaş, poşet ve hacimli kimyasal materyallerdeki atıklar kanalizasyon borusunu tıkamaktadır.

Kanalizasyon Borusu Açma İşlemi Neden Yapılır?

Tıkanıklığa sebep olan sorun kısa bir zaman içinde çözülmez ise; iç tesisatın ve dairelerdeki boruların tıkanmasına da sebep olur. Tıkanıklık yüzünden oluşan su sızmaları, taban ve tavana zarar verir. Tıkanıklık boyutu arttıkça temel seviyeye zarar verecek konuma ulaşabilir. Kanalizasyon borusu açma işlemi yapılmadığı takdirde birçok insanı etkileyecek sıkıntılarla karşılaşmak ihtimal dahilindedir.

Nesne kaynaklı oluşan tıkanıklıklarda; biriken su, boru çeperlerine basınç uygular. Borunun çeperlerine uygulanan basınç sonucunda; borularda kırıklar ve çatlaklar oluşabilir. Kanalizasyon borusu açma işlemi gerçekleştirilmediğinde, kırıklar ve çatlaklardan açığa çıkan sular, tavan ve diğer yapı elemanlarına zarar vermektedir. Bu zararların önlenmesi amacıyla tıkanıklık durumlarına hemen müdahale edilmelidir.

Kanalizasyon Borusu Açma İşlemi

Tıkanıklık açma cihazları ile gerçekleştirilen bu işlemde tıkalı borular zarar görmemektedir. Kanalizasyon tıkanıklığı açılabildiği gibi; lavabo, tuvalet, pimaş borularda meydana gelen beton harç benzeri kalıtsal tıkanıklıklar durumunda da görüntüleme cihazları sayesinde tıkalı bölgenin açılabilmektedir. İstenildiği takdirde işlemler kamera kaydı yapılarak sunulabilmektedir.

Kullanılan robot görüntüleme cihazları sayesinde, kırma işlemi yapılmadan kanalizasyon borularındaki mevcut tıkanıklık kısa sürede giderilmektedir. Tıkalı kanalizasyon borusu ve tıkanıklık sorunu yaşanan diğer kanallar, uzman ekip ve uygun teçhizat tarafından kolayca açılabilmektedir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın