Erzurum Aletle Su Akan Yeri Bulan Firma

Erzurum Aletle Su Akan Yeri Bulan Firma

Erzurum aletle su akan yeri bulan firma olarak size patlak boruların yerini tespit etme hizmetini herhangi bir şekilde evinizde fayans, döşeme ya da duvar kırmadan sunmaktayız. Modern ekipmanlarla donanmış tesisat ustalarımız kullandıkları cihazlar sayesinde eski usul tahmine dayalı tamirat yapmak yerinde borulardaki sızıntıları nokta atışı yaparak tespit edebilmektedirler. Akustik ve videolu sistemler kullanan ustalarımız su sızıntılarını bu yeni nesil tesisat ekipmanları ile tespit ederken hiç zorlanmazlar. Normalde bir sızıntının nereden geldiğini anlamak çok kolay değildir. Döşemelerin altındaki borular direk olarak patlak verdikleri yerin alt tarafına doğru sızdırmazlar. Bazen koridordaki bir kalorifer borusunun sızdırdığı su  banyonun altına dolup oradan aşağı akmaya başlar. Kaçağı yerini doğru bir şekilde  tespit ettikten sonra sızdıran noktanın tamiri sırasında evlerdeki fayanslara ve döşemelere mümkün olduğunca zarar vermeden işi halletmekteyiz.

Aletle Su Kaçağı Bulan Firma – Su Kaçağı Nasıl Bulunur?

Kullanılan aletler yeni nesil olup her çeşit borudaki sızıntıyı nokta atışı yaparak tespit etmeye yardımcı olurlar. Genel olarak kullanılan dört çeşit alet vardır. Bunlar; termal kamera, boru içini gösteren kamera, nem ölçme cihazı ve akustik dinleme cihazıdır.

Termal Kamera: Termal kamera demir sıcak su borularındaki kaçakları bulmak için kullanılır. Evlerdeki kalorifer boruları sürekli olarak sıcak su taşımaya müsait olması için şekilde plastikten değil demirden yapılmıştır. Bu borulardaki kaçakları ısıya duyarlı termal kameralar ile yapmaktayız. Termal kamera ile sıcak suyu takip edip sızan yerin görüntüsü alabiliriz.

Boru İçini Gösteren Kamera: Tesisat kamerasını boru içine uzatma kablosu yardımıyla sokup boru içinden canlı görüntü alırız. Boru içini gösteren kameraların 15 – 20 metrelik bir kablosu vardır. Bu sayede evin herhangi bir yerindeki su kaçağını görüntüleyebiliriz.

Nem Ölçme Cihazı: Nem ölçme cihazı borulardan sızıp duvarlarda ve döşemelerde biriken suyun yerini bize gösteren cihazdır. Bu cihaz su kaçağının yerini tam olarak bulamaz ama nem biriken yerleri bize göstererek arama alanını daraltmış olur.

Akustik Dinleme Cihazı: Akustik dinleme cihazı temel manada elektronik bir stetoskoba benzeyen bir cihazdır. Duvarların içindeki su sesini arttırarak net olarak duymamızı sağlar. Kaçaktan çıkan suyu bu sayede takip edip kaçağın yerini bulabiliriz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın