Erzurum Balkon Gideri Açma

Erzurum Balkon Gideri Açma

Erzurum balkon gideri açma işlemi için size en iyi tesisat çözümlerini sunuyoruz. Evlerimizde bulunan balkonlar iç mekan sayılsa da konum itibariyle dış mekanların maruz kaldığı koşullara maruz kalabilmektedir. Bu yüzden tıkanmalar genellikle kullanımdan kaynaklansa da rüzgardan gelen yapraklar, dışarıdan gelebilen izmaritler gibi maddeler de giderleri tıkayabilmektedir. Balkon giderinin tıkanması sonucunda yağmur suyu balkon eşiğini geçip evinizin içine dolabilir ve döşemelerin kabarmasına sebep verebilir. Tıkanan balkon giderleri ile aynı zamanda teras giderinin tıkanması da aynı sebeplerden dolayı meydana gelir..

Balkon Gideri Neden Tıkanır?

• Giderlerin tıkanmasının ilk sebeplerinden biri hatalı döşenen tesisattır. Maalesef bazen yetersiz eğimle döşenen balkon giderleri tıkanmaya sebep olabilmektedir. Bu durumda geriye dönük onarım yapılması masraflı bir iş gerektirir.
• Kullanımdan kaynaklı olarak balkon giderine atılan sert cisimler de tıkanmaya sebep olurlar. Bu yüzden balkon giderine düşebilecek irili ufaklı cisimler konusunda dikkatli olmalıyız.
• Her ne kadar dikkatli olsanız da balkonlar açık alanlar oldukları için dışarıdan gelen cisimlerle de tıkanabilir. Örneğin; rüzgarın taşıdığı kuru yapraklar ya da kötü bir üst komşunun attığı izmarit kağıt çöpü gibi maddeler de balkon giderini tıkar.

Balkon Giderinin Tıkanması

Balkon giderinin tıkanması özellikle kış ve sonbahar aylarında can sıkan sorunlara yol açar. Yağmur ve kar suyu yeterince hızlı tahliye edilemezse balkonunuzda birikecektir. Hatta balkonda birikmekle kalmayıp evin içine girmeye çalışacaktır. Böylesi bir durumda kendinizi kovayla balkondan su taşırken bulabilirsiniz. Ayrıca biriken atık su zamanla koku yapmaya başlayacaktır ve giderden gelen bu kokuyu oturma odanızda ya da mutfağınızda sürekli hissetmek sizi son derece rahatsız edecektir.

Balkon Giderinin Açılması

Balkon gideri açmak doğru ekipmanı olan tesisatçılar için oldukça kolaydır. Kameralı ve makineli sistemler kullanan tesisat ustalarımız giderdeki tıkanıklığın yerini kolayca tespit ederler. Balkon giderleri tüm binanın ortak kullanımında oldukları için tıkanıklığın yerini kamera olmadan kullanmak oldukça güç bir iştir. Kamera ile tıkanıklığın yerini belirleyen ustalarımız makine yardımıyla gideri açarlar. Böylece balkon gideri açma işlemini hızlıca ve kolayca tamamlarlar.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın