Erzurum Banyodan Su Kaçırıyor Banyoda Su Sızıntısı Tespiti

Erzurum Banyodan Su Kaçırıyor Banyoda Su Sızıntısı Tespiti

Erzurum banyodan su kaçırıyor banyoda su sızıntısı tespiti yapmak için en ideal yol kamerayla kırmadan kaçak tespiti yapan tesisat firması çağırmak olacaktır. Banyoda meydana gelen sızdırmaları tespit etmek sıkıntılı olabilmektedir bazen. Kendi banyonuzu kontrol ettirseniz bile üst kattan sızan su sizin banyonuza da gelebilir. Bazı durumlarda komşularınız kendi banyosunu kontrol ettirmek istemeyebilir. Yeni tadilat yaptırdım ya da fayansları yeni döşettim diye itiraz edebilir. Böyle bir durumda firmamızı arayıp kırmadan su sızıntısı tespiti yaptırmanız halinde komşunuz artık tadilatı bahane edemeyecektir. Kullandığımız nem ölçme cihazı, akustik dinleme cihazı, termal kamera ve boru içi izleme kamerası sayesinde herhangi bir şekilde fayans, döşeme ya da duvar kırmadan her türlü kaçağı bulabiliriz.

Su Kaçağı Neden Olur?

• Evlerde yapılan tadilat çalışmaları sırasında açığa çıkan borular dış etkenlerden hasar görüp sızıntı yapmaya başlayabilirler. Bu hasar tadilat esnasında dikkatinizi çekecek kadar büyük olmayabilir. Ancak zamanla sızdıran kısımdan akan sular duvarlarda ve alt katın tavanında birikip rutubete ve damlamaya sebep olabilir.
• Evlerdeki sıcak su boruları içinden geçen suyun ısısıyla genleşip büyürler ve daha sonra suyun basıncıyla kaçak yapabilirler. Bu borular metalden yapılmış oldukları için sızıntı yapan yerden kendine has bir ses çıkar. Akustik cihaz sayesinde kolayca sızıntı yapan yeri bulabiliriz.
• Atık su borularına atılan cisimler veya borudaki tıkanıklığı açmaya çalışırken sopa metal çubuk gibi nesneler kullanmak boruların hasar almasına ve kaçak yapmasına sebep olabilir.
• Banyodaki borular genellikle ek yerlerinden kaçak yaparlar. Bu sebepten ötürü boruların iyi malzeme olması ve kaynaklarının düzgün yapılması gerekmektedir. Ortalama olarak boruların ek yerleri sekiz dokuz bara kadar olan basıncın yükün kaldırabilmektedir. Eğer şebekenizden gelen suyun basıncın bu değerin üstündeyse suyun basıncı ek yerlerini zorlayıp kaçak yapmasına sebep olabilir.

Su Basıncını Nasıl Düşürebilirim?

Şebekenizden gelen suyun basıncı yüksekse boruların kaçak yapmasını engellemek için su sayacınıza basınç düşürücü vana taktırabilirsiniz. 3-4 barlık bir düşüş yeterli olacaktır. Ayrıca suyun basıncını düşürmek su tüketimini de düşürecektir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın