Erzurum Bilgisayarlı Cihazla Su Kaçak Arama

Erzurum Bilgisayarlı Cihazla Su Kaçak Arama

Erzurum bilgisayarlı cihazla su kaçak arama işlemi yaparak kırmadan su kaçağı bulma son derece kolaydır. Bu işlem için kullandığımız cihazlar sayesinde su kaçaklarını nokta atışı şeklinde tespit edebiliriz. Binaların kaba inşaatı bittikten sonra döşenen tesisat boruları maalesef her zaman düzgün kalitedeki bir malzemeden seçilmemektedir. Bu sebeple özensiz döşenen tesisatlar kaçak vermeye müsait hale gelirler. Kameralı cihazla kaçak bulma hizmeti veren firmalar kırmadan kaçaklarınızı tespit edip sizi büyük bir yükten kurtarırlar. Kırmadan kaçak tespiti yapmak için kullandığımız dört önemli cihaz vardır.

• Nem Ölçer
• Termal Kamera
• Akustik Dinleme Cihazı
• Kanal Görüntüleme Cihazı

Bu aletlerin yardımıyla duvarların içindeki ya da döşemelerin altındaki kaçakları nokta atışı yaparak bulabiliriz.

Cihazla Kaçak Bulma

Kullandığımız cihazların hepsi farklı şekillerde su kaçaklarını bulmamızı sağlar. Öncelikle şunu söyleyelim su kaçaklarını tahmin ederek bulmak oldukça zordur. Tahmininiz her zaman doğru çıkmaz. Boş yere kırma işlemi yapmanı gerekebilir. Ancak nem ölçer cihazıyla öncelikle suyun nerelerde birikme yaptığına bakarak kaçağı arayacağımız alanı daraltırız.

Daha sonrasında kaçağın tam yerini tespit etmek için kanal içi görüntüleme kamerası ya da akustik dinleme cihazı kullanırız. Dinleme cihazı kaçağın yaptığı sesi bulmamızı sağlar. Kamera ise borunun içinden canlı görüntü vererek kaçağı bize gösterir. Bunların dışında eğer kaçak sıcak su borularında mevcutsa bu boruları incelemek için termal kamera kullanırız. Termal kamera sıcaklığı görüntülememizi sağlayan bir alettir. Havalimanları gibi yüksek güvenlikli yerlerde insanları takip etmek için kullanılır. Ancak bizim elimizdeki cihazlar daha küçük boyutta olup portatif kameralardır.

Bunlarla sıcak suyun sızıntı yaptığı alanları tararız. Sıcak su boruları genellikle metal olduğu için kaçak yapan noktaların sesini takip etmek de kolaydır. Bu borulardaki sızıntılardan çıkan sesi takip etmek için akustik dinleme cihazı kullanırız. Duvarların arkasındaki ya da döşemelerin altındaki sesleri yükseltip rahatça duymamızı sağlayan bu cihaz sayesinde su sızıntısının yerini kolayca tespit ederiz.

Tavandan su damlıyor, banyodan su geliyor, duvarlarda rutubet var gibi sorunlarınız varsa kaçak kontrolü yaptırmanızı tavsiye ederiz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın