Erzurum Bilgisayarlı ve Kameralı Su Kaçağına Bakan Firma

Erzurum Bilgisayarlı ve Kameralı Su Kaçağına Bakan Firma

Erzurum bilgisayarlı ve kameralı su kaçağına bakan firma olarak evlerdeki ve işyerlerindeki kaçakları yeni nesil cihazlar yardımıyla bulmaktayız. Su kaçakları temiz su veya pis su borularında meydana gelebilmektedir. Bunların yanı sıra sıcak su borularında da su kaçağı olabilir. Bütün bu kaçaklar için kullandığımız ekipmanlar bize kırmadan su kaçağı tespit etme imkanı sağlar.

Kalorifer Borularında Kaçak Var

Kalorifer boruları kombiden radyatörlere kadar uzanan ve metalden yapılmış olan borulardır. Bu boruların içinden geçen su evin ısınma ihtiyacını karşıladığı için bu borulara aynı zamanda sıcak su boruları da denir. Bu borular dışarıdan bir etki görerek ya da aşınmaya bağlı olarak kaçak yapabilir. Metal borular bazen de temizlenme esnasında fazla ilaç kullanıldığı ya da kullanılan ilaç temizlik bittikten sonra sistemden atılmadığı için borularda tepkimeye girerek borulara hasar verir. Bu yüzden bu boruların temizliği sırasında ilacın miktarı iyi ayarlanıp bilen bir kişi tarafından yapılmalıdır.

Sıcak Su Borularında Kaçak Bulma

Sıcak su borularındaki kaçakları bulmak için genel olarak termal kamera ve akustik dinleme cihazı kullanılır. Termal kamera cisimlerin sıcaklığını bize gösteren bir kameradır. Bu sayede duvarların arkasındaki ya da döşemelerin altındaki borulardan geçen suları görebiliriz. Böylece kaçağın yerini tespit ederiz. Akustik dinleme cihazı ise yine aynı şekilde duvarların ya da döşemelerin altındaki borularda diğer adıyla ankastre borularda meydana gelen su kaçaklarının sesini duymamızı sağlar. Demir borularda meydana gelen su kaçakları kendine has bir ses çıkardığı için tesisat ustalarımız akustik cihazla dinleyerek kaçağın tam yerini tespit ederler.

Pimaş Borularda Kaçak Bulma

Plastik borular ya da diğer adıyla pimaş borular zamanla kullanıma bağlı olarak kaçak yapabilirler.
• Ek yerlerinin birbirlerine doğru bir şekilde kaynaklanmaması,
• Şebeke hattındaki basıncın boruların kaldırabileceğinden yüksek olması,
• Açıkta kalan boruların dışarıdan hasar görmesi,
• Evde yapılan tadilat işlemleri sırasında açığa çıkan boruların dışarıdan hasar görmesi gibi sebepler kaçak oluşumunun başlıca nedenleridir.
Pimaş borulardaki su kaçakları boru içi kamerası ve nem ölçer kullanılarak tespit edilirler. Borunun içine sokulan tesisat kamerası bize canlı görüntü vererek kaçağın yerini net saptamamıza imkan sunar.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın