Erzurum Cihazla Su Kaçağına Bakan Tesisatçı Firmalar

Erzurum Cihazla Su Kaçağına Bakan Tesisatçı Firmalar

Erzurum cihazla su kaçağına bakan tesisatçı firmalar pimaş borulardaki ve demir borulardaki su kaçaklarını herhangi bir şekilde fayansa zarar vermeden ya da döşeme kırmadan tespit edebilen firmalardır. Firmamız sadece su kaçağı tespiti yapmakla kalmayıp kaçağın onarımını da modern ekipmanlar kullanarak yapmaktadır. Cihazla kırmadan su kaçağı bulan tesisat ustalarımız sayesinde siz de tadilat masrafı altına girmekten kurtulmuş olursunuz. Cihazla kaçak tespit eden firmamız kaçağın yerini saptamak için nem ölçme cihazı, termal kamera ve boru içi kameralar kullanmaktadır. Bu ekipmanlar sayesinde kaçağın yerini nokta atışı yaparak evinizde kırmadan kolayca su kaçağı saptaması yaparız.

Nem Ölçme Cihazıyla Kaçak Bulma

Nem Ölçme cihazı evinizdeki zemin ve duvarlardaki nemi ölçmek için kullanılan cihazdır. Su kaçaklarından sızan sular elbet bir yerde toplanır ve döşemelerin yahut duvarların nem toplamasına sebep olurlar. Nem ölçme cihazıyla suyun en çok biriktiği alanlar tespit edilir ve kaçak da büyük ihtimalle en yakındaki borudan gelmektedir. Nem ölçme cihazı borudaki kaçağı yaklaşık olarak bulmamızı sağlayan bir alettir. Su kaçağının tam yerini bize söyleyemez.

Kamera ile Kaçak Bulma

Su borularının içine sokulan kamera sistemi ile tesisat ustalarımız borulardaki kaçağın tam yerini tespit edebilirler. Borunun içini kamera ile görüntüleyen usta kaçağı tespit ettikten sonra hemen onarımına başlayabilir. Böylece sadece kaçağın olduğu boru tamir edilir ve diğer sağlam borulara dokunulmaz. Tamir işleminden sonra istenirse borunun içi tekrar kamera ile kontrol edilerek başka kaçakların da olmadığından emin olunur. Kameralı sistem kullanmayan tesisatçılar maalesef çok fazla kırma işlemi yapmak zorunda kalmaktadır. Bu sebeple size fazladan bir de tadilat masrafı çıkarırlar. Hem işiniz uzar hem de masrafınız artar.

Termal Kamera ile Kaçak Bulma

Sıcak su taşıyan borulardaki kaçakları tespit etmemize yarayan alet termal kameradır. Termal kamera bize döşemelerin altındaki veya duvarların arkasındaki borulardan geçen sıcak suyu gösterir. Bu sayede sıcak suyun nerelerde sızıntı yaptığını tespit edebilir. Sıcak su borularında ilk önce ilaçla kapatma işlemi uygulanır. Eğer bu başarılı olmazsa borularda tesisat yapılması gerekir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın