Erzurum Cihazla Su Kaçak Tespit Firması

Erzurum Cihazla Su Kaçak Tespit Firması

Erzurum cihazla su kaçak tespit firması olarak su kaçaklarını kırmadan bulmaktayız. Su kaçakları pek çok sebepten dolayı meydana gelebilmektedir. Genellikle evlerde yapılan tadilatlar sırasında açığa çıkan boruların dışarıdan hasar olması sonucu olur. Bu sebeple tadilat yaparken borulara hasar vermemeye dikkat etmek gerekir. Borular dışarıdan gelen darbelere karşı çok korunaklı değildir. Özellikle tornavida gibi sivri cisimler borularda kaçaklara sebep olabilir.

Bunun dışında sızıntının diğer bir sebebi de boruların ek yerlerinin tutmamasıdır. Bazı borular kalitesiz malzemeden yapıldıkları için ek yerleri şebekedeki su basıncına dayanamayıp patlak verebilmektedir. Şebekenizdeki su basıncı normalde olması gerekenden çok yüksekteyse ana su hattınıza fazladan bir güvenlik vanası taktırmanız gerekebilir. Su sayacının yanına takılan bu vana şebekeden gelen suyun basıncı üç dört bar kadar düşürse de yeterli olacaktır. Aynı zamanda suyun basıncını düşürmek su tüketimindeki israfı azaltıp genel olarak faturanızın düşmesini de sağlar.

Tabii yine aynı şekilde kaynakları hatalı yapılan boruların ek yerleri de patlak verebilir. Kaynak yaparken boruları çok eritmek boruları zayıflatır. Ancak az ısıya maruz bırakmak da boruların birbirlerine kaynamasını engelleyebilir. Bu iş ustası tarafından ayarlı yapılmalıdır. Aksi takdirde kaynaklarda sıkıntı olur ve su kaçakları meydana gelir.

Sıcak Su Borularında Kaçak Bulma

Sıcak su boruları da pimaş borular gibi aynı sebeplerden ötürü sızdırmaya başlayabilirler. Sıcak su boruları kalorifer ve kombi borularından oluşurlar. Bu borular demir olmasına rağmen yine de dışarıdan gelen etkilerden hasar görebilirler. Bunun yanı sıra kullanılan malzemenin kalitesiz olması da su sızdırması için yeterli bir sebep olacaktır. Sıcak su borularının temizlenmesi sırasında demir boruları aşındıracak kimyasalların kullanılması da borunun ömrünü kısaltır. Ayrıca temizleme işlemi yapıldığında boruların içinde herhangi bir kimyasalın kalmaması için güzelce boruların yıkanması gerekir. Kalorifer temizleme işlemi yaptırmadan önce eve gelen tesisatçının işini bilen biri olduğuna emin olun. Yarım yapılan temizleme işlemlerinden sonra boruların içinde asidik kimyasallar kalabilir. Bu kimyasal maddeler boruların içinden atılmadığı zaman boruların içinde aşınma yaparak boruları daha zayıf hale getirirler.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın