Erzurum Görüntülü Su Kaçağı Bulan Tesisatçı Servis

Erzurum Görüntülü Su Kaçağı Bulan Tesisatçı Servis

Erzurum görüntülü su kaçağı bulan tesisatçı servis evinizde ya da işyerinizdeki su kaçağını tespit ederek bunlara müdahale eden tesisatçı servisidir. Su kaçaklarını ekipman kullanmadan tespit etmek çok zordur. Bu yüzden genellikle insanlar evlerindeki su kaçaklarını geç fark ederler. Su kaçakları boruların zaman içinde eskiyip yıpranmasından dolayı meydana gelir. Bu kaçaklar elektrik prizlerine dahi ulaşabilir ki bu durum şalter atmasından yangın çıkarmaya kadar pek çok tehlikeli durum oluşturabilir. Su kaçağı sızan suların sebep olduğu duvardaki kabarmalar renk değişimleri yahut belli bir yere damlamasından sonra fark edilir.

Su Kaçağı Olduğunu Nasıl Anlarım?

Su kaçağından sızan sular duvarlarda ya da alt katın tavanında renk değişmesine kabarmalara ve rutubet oluşumuna sebep olurlar. Bunlar su kaçağının en bariz işaretleridir. Ancak su kaçağının boyutu çok büyümeden tespit etmek sizi fazladan boya badana masraflarından kurtaracaktır.

• Evinizdeki sifon dolum vanası dahil bütün vanaları kapatın ve su sayacınızı bir saat arayla iki kez kontrol edin. Eğer sayacınız sağlam durumdaysa ve ilerlemişse evinizde su kaçağı var demektir.
• Eğer kaçak sadece kullanım sırasında meydana geliyorsa su kaçağı pis su borularında demektir.
• Kombi suyunda eksilmeler oluyorsa ve kendi dairenizdeki duvarların alt taraflarında kabarmalar oluyorsa kombi boruları sızdırıyordur. Bu durumda boruya ilk olarak kimyasal dökülerek kaçak kapatılmaya çalışılır. Sızmanın durmaması halinde borunun değiştirilmesi gerekir.

Kamera ile Su Kaçağı Bulma

Modern ekipmanlara sahip tesisatçılarımız su kaçağını tespit ederken herhangi bir şekilde fayans ya da döşeme kırmazlar. Kullandığımız kameralı cihazlar sayesinde sıcak su, pis su ve ana hat borularındaki kaçakları kolayca tespit edebilmekteyiz. Sıcak su borusundaki kaçak için termal kamera kullanılır. Bu kamera duvarların arkasındaki sıcak suyun sıcaklığını takip ettiği için borudan sızan suyu bize gösterir. Bunun yanı sıra mikro kameralar gider borularının içinden görüntü alarak gider borularındaki kaçakları tespit ederler. Nem ölçme cihazıyla da kaçağın olduğu bölge bulunur. Su kaçağı tespit eden tesisatçı çağırdığınızda görüntülü kaçak tespiti yaptığından emin olunuz. Bu sayede kırmadan su kaçağını bulabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın