Erzurum Kameralı Cihazla Su Kaçak Tespiti

Erzurum Kameralı Cihazla Su Kaçak Tespiti

Erzurum kameralı cihazla su kaçak tespiti yapan firma size evinizdeki ve işyerinizdeki borularda meydana gelen su kaçağını kırmadan bulma hizmeti sunmaktadır. Doğru ekipmanlar kullanıldığında aslında size hiçbir tadilat masrafı çıkarmayan bu işlem modern cihazlara sahip olmayan tesisatçılar tarafından yapıldığında son derece meşakkatli bir hal alabilmektedir. Eski usul çalışan tesisatçılar tahmin ederek kaçağı bulmaya çalışırlar ancak tahminleri başarısız olursa boşu boşuna fayans kırmış olacaklardır. Maalesef her tesisatçıda boru içi kamerası bulunmadığı için size doğru ve güzel bir hizmet sunamazlar. Boru içi kamerası sayesinde sadece kaçakları tespit etmekle kalmayıp boruda başka hasarların olup olmadığına da bakabilmekteyiz. Bazen borularda su sızdırmaya başlamadan önce çatlaklar meydana gelir. Çatlaklar müdahale edilmezlerse zamanla su sızdırmaya başlar ve çatlakları kamera olmadan tespit etmenin bir imkanı yoktur.

Su Kaçağı Olduğu Nasıl Anlaşılır?

• Su kaçağının en belirgin göstergesi alt katın tavanından su damlamaya başlamasıdır.
• Su damlamasından daha önce tavanda sararmalar meydana gelebilir.
• Duvarların renk değiştirmesi ve rutubetlenmesi de su kaçağının belirtileri arasındadır.
• Seramiklerin arasını dolduran derzlerin renk değiştirmesi buralara su sızdığını gösterir.
• Su sayacınız musluklar kapalıyken de dönüyorsa ya borularınızda kaçak vardır ya da sayacınız bozulmuştur.
• Banyonuzda ya da evin diğer odalarında su birikmesi meydana geliyorsa
• Evinizde normalde kanalizasyonda bulunan böcekleri görüyorsanız bu böcekler kaçaktan sızan suyu takip etmiş olabilirler.
• Su faturanız herhangi bir zam olmadığı halde daha fazla gelmeye başladıysa evinizde sızdıran bir boru olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Su Kaçağı Olduğunu Nasıl Anlarım?

Su kaçağı olup olmadığını tespit etmek için tesisatçı çağırmadan önce deneyebileceğiniz bir yöntem vardır. Bu yöntemle eğer evinize gelen temiz su borularında bir kaçak varsa bunu anlayabilirsiniz. Öncelikle su sayacınızın doğru çalıştığına emin olun. Daha sonra dairenizin ya da evinizin su vanasını kapatın. Vanayı kapattıktan sonra sayacınızı kontrol edip üstünde yazan miktarı bir köşeye not alın. Bir iki saat kadar bekledikten sonra sayacınızı tekrar kontrol edin. Eğer bir kaçak varsa sayacınızın üstündeki miktarın arttığını göreceksiniz. Böyle bir durumda kameralı cihazla su kaçak tespiti yapan firma çağırıp sorununuzu çözdürebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın