Erzurum Kameralı Kanal Açma

Erzurum Kameralı Kanal Açma

Erzurum kameralı kanal açma, tıkalı giderler ve kanal tıkanıklığının açılması amacıyla kullanılan robot makine ile gider kısmına gönderilen atık su kamerası eşliğinde kanal görüntülemesini yapmaktır. Pimaş, künk, büz ve koruge borularda tıkanıklığı açmayı sağlayan bu sistem, boru içini de görüntülemeyi de gerçekleştirebilmektedir.

Kameralı Kanal Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Çapı büyük ölçüde olan borularda kanal açma işlemi için kullanılacak makine ve kanal görüntüleme robotu da uygun boyutta olmalıdır. Aksi halde görüntüleme kaliteli olmaz ve borunun çeperi görüntülenemez. Ayrıca görüntülenmesi gerçekleştirilecek hattın uzunluğu bilinmeli ve kullanılacak materyalin bu uzunluğa uygun olması gereklidir. Bu tip oluşabilecek sorunları düşünen üretici firmalar, hattın uzunluğuna ve büyük çaptaki borulara göre yeterli gelecek uzunlukta özel görüntüleme cihazları üretirler. Uzun kablolu kameralar sayesinde kanalizasyon tıkanıklığını giderme ve kameralı kanal açma işleminde oluşacak sorunlara çözüm bulunmuş olunur. Gider tıkanması denildiği zaman, rögar tıkanıklığı ile aynı anlamda olduğu düşünülmemelidir. Rögar tıkanıklığı durumunda bina kanal borusu açılmaz. Suyun tahliye edilebileceği mevcut bir yer olmalıdır. Böylece tıkanan boru açılır ve boşaltılır.

Kırmadan Kameralı Kanal Açma

Uğraştırıcı ve zorlayıcı işlemlerden biri olarak görülen kanal tıkanıklıkları, giderlerden suyun gitmemesine neden olur. En korkunç boyutu ise kanalizasyon tıkanıklığıdır. Bu tıkanıklık problemi tuvalet taşmalarına sebep olur. Bu tip durumlarda çözüm olarak cihazlı tesisatçı çağırılabilir. Fakat her cihazlı tesisatçıda uygun teçhizat bulunmadığından problemler çözüme ulaşmayabilir. Bu sebeple özellikle kameralı kanal açma robotu ile kanal açan tesisatçı çağırılmalıdır. Bilgisayar ile görüntü alınan kanal açma işlemi yapıldıktan sonra gider tıkanıklığı ve tuvalet taşması sorunlarından kurtulabilmek mümkündür.

Kameralı Kanal Açma Ücreti

Kameralı kanal açma ücreti, çalışmanın yapıldığı alan ve tıkalı borunun türüne göre değişim göstermektedir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın