Erzurum Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrol

Erzurum Kameralı Su Tesisat Kaçak Kontrol

Erzurum kameralı su tesisat kaçak kontrol yapan firma olarak evinizdeki su kaçaklarını kırmadan tespit etmekteyiz. Su kaçaklarının tamiri sırasında insanları en çok korkutan durum kaçağın yerinin doğru saptanamayıp arka arkaya yanlış fayansların kırılmasıdır. Ekipmanları olmadığı için eski usulde çalışan tesisatçılar kaçakların yerini tespit etmede sıkıntı yaşarlar. Bu sebeple modern cihazları kullanmayan bir usta su kaçağını ararken tahminde bulunmak zorunda kalır. Ancak tesisat işlerinde bu tahminler her zaman doğru tutmaz. Bazen evinizde biriken suyun hangi borulardan geldiğini saptamak çok zordur. Koridordaki borulardan su banyonun tabanında birikme yapabilir. Evinize gelen usta banyonun altını üstüne getirirken aslında kaçağı yanlış yerde arıyor olacaktır. Bu sebeple su borularındaki kaçakları kameralı sistemle tespit eden ustaları çağırmak evinizde oluşabilecek yüklü bir tadilat faturasından sizi kurtaracaktır.

Kırmadan Su Kaçağı Tespiti

Su kaçağını tespit etmek için iki tane kameralı cihaz mevcuttur. Bunlardan başka olarak akustik dinleme cihazı ve nem ölçme cihazı da vardır. Ancak kullandığımız kameraların biri demir borular içindir diğeri ise plastik pimaş boruları içindir. Pimaş borularının içine uzun bir kablosu olan bir kamera sokulur. Bu kamera bağlı olduğu ekrana canlı görüntü yollayarak kaçağın tam olarak nerede olduğunu tespit etmemizi sağlar.

Sıcak Su Borularında Kaçak Tespiti

Evlerimizde döşeli olan demir boruların içlerinden sıcak su geçer. Sıcak suyun kazandan yahut kombiden peteklere taşınmasını sağlayan bu borulardaki su kaçaklarını tespit etmek için termal kamera kullanırız. Termal kamera normal kameralardan farklı olarak infrared denilen kızılötesi ışınları görüntüye aktarır. Bu sayede farklı sıcaklıklarda farklı renkte görüntü çıkarır. Eğer termal kamerayı doğrulttuğumuz alanda soğuk cisimler varsa sıcaklık derecesine göre bunlar mavi ve yeşil tonlarda ekrana yansır. Eğer sıcak cisimler varsa bunlar da sarı ve kırmızı tonlarda yansır. Sıcak suyun geçtiği boruları bu sayede görüntüleyebiliriz. Ancak sıcak su borularındaki bir sızıntıdan dolayı dışarı su kaçıyorsa bu kaçan su da sıcak olacağından kameramızla tespit edebiliriz. Bu sayede sıcak su borusundaki sızıntının olduğu yerde kırmızı bir birikinti görürüz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın