Erzurum Kameralı Su Tesisatçı

Erzurum Kameralı Su Tesisatçı

Erzurum kameralı su tesisatçısı borulardaki hasarları tespit etmek için pimaş içini gösteren kameralı teçhizat kullanan tesisat ustalarıdır. Kamera kullanmanın hem tesisatçılar için hem de tesisatı arızalanan insanlar için büyük faydaları vardır. Kamera kullanan usta kırmadan su kaçağı tespiti, kırmadan gider açma, kırmadan tıkanıklık açma gibi işlemleri kolayca yapar. Tesisat tamiri bittikten sonra da boruların içini kamera ile izleyen tesisat ustalarımız sorununuzun hem sebebini size söyleyerek sizin önlem almanızı sağlar hem de borularda bir hasar ya da aşınma mevcutsa size gösterir. Aksi takdirde kamera kullanmayan bir tesisat ustası çağırırsanız ve borularınızda hasar varsa yaşadığınız sorunu belli bir süre sonra tekrar yaşamanız işten bile değildir. Sürekli aynı sorun tekrar eder ve siz de her seferinde masraf yapmak zorunda kalırsınız.

Kamerayla Su Kaçaklarına Bakan Tesisatçı

Daha önce belirttiğimiz gibi kamera kullanan tesisatçılar kullanmayanlara göre çok daha temiz iş çıkarırlar. Su kaçaklarının kontrolü bu anlamda önemlidir. Kamera kullanmayan bir tesisatçı sadece suyun damlama yaptığı yerlere bakarak sızıntının yeri hakkında tahminde bulunabilir. Sızıntının yerinin kesi tespit etmek için kameralı ekipman gereklidir. Kamera kullanan tesisatçı, kırmadan su kaçağı tespiti yapabilir. Böylece sadece sızıntı yapan yer kırılır ve borularınız tamir edilir.

Termal Kamera ile Sızıntı Bulma

Sıcak su borularındaki kaçakları bulmak için termal kamera kullanılır. Kalorifer borularından geçen su sıcak olduğu için ısıya duyarlı termal kameralar döşemelerin altından ya da duvarların içinden akan suyu gösterebilir. Bu sayede su kaçağını kontrol eden tesisatçılarımız sızıntının da yerini kamerada görerek tespit eder.

Pimaş Borulardaki Kaçakları Bulma

Pimaş borulardaki su sızıntılarını tespit etmek için nem ölçme cihazı ve boru içi kamera kullanırız. Nem ölçme cihazı duvarların içinde biriken nemi gösteren bir alettir ve bize su kaçağının yerini yaklaşık olarak gösterir. Boru içi kamera ise borulardaki kaçakları net olarak görmemizi sağlar. Bu sayede sadece kaçağın olduğu boruya ulaşılarak o borunun olduğu yerde tesisat yapılır. Bu cihazlardan başka su kaçağının yerini sesle tespit etmek için bir de dinleme cihazımız mevcuttur.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın