Erzurum KameralıTıkalı Lavabo Açan Firma

Erzurum KameralıTıkalı Lavabo Açan Firma

Erzurum kameralı tıkalı lavabo açan firma sayesinde pimaş borularını kırmadan ve borulara zarar vermeden tıkanıklıkları kolayca açtırabilirsiniz. Boruları açmak için fayansların kırılması gibi durumlar boru tıkanması sorununu bazen kabusa çevirebilir. Lavabo borularının tıkanması durumunda robotla boru açan bir firma çağırırsanız borularınız kırmadan açtırabilirsiniz. Robotla boru açma işlemi son derece temiz olduğundan işlem bittikten sonra banyo ve tuvaletinize yeniden fayans döşeme, alçılama, sıvama gibi tamirat yapmanız gerekmez. Lavabolar kullanıma bağlı olarak zaman zaman tıkanabilir. Tıkanıklıklar küçük boyutlardaysa pompa, tel veya lavabo açıcı kullanılarak çözülebilir. Tabii tel kullanırken boruları zorlayıp zarar vermemeye dikkat etmeniz gerekir. Tıkanıklığın boyutu daha büyükse tesisatçı çağırmanız gerekir.

Robotla Lavabo Açma

Bireysel çalışan tesisatçılarda da robot genellikle mevcuttur ancak kameralı sistemlere sahip olmadıkları için kamerayla gider açan tesisat firması çağırmanız sizin için daha iyi olacaktır. Robotla gider açıldıktan sonra kamera ile boruların içi kontrol edilmezse tıkanıklığın tam olarak açılıp açılmadığını bilemeyiz. Kamera kullanmayan tesisatçılar günün sonunda yarım iş yapmış olurlar.

Firmamız robotla tıkanıklık açtıktan sonra kamera ile borunun içinden görüntü alarak borulardaki tıkanıklığın sebebini tespit ederler ve buna göre önlem alırlar. Mesela lavabo borularında biriken kireç borunun çeperlerinde tortu haline gelir ve suyun geçiş alanını daraltır. Bu kireç tortusuna takılan bir cisim boruların tamamen tıkayabilir. Bu durumda sadece robot kullanılırsa borular geçici olarak açılır ancak kireç tortusuna gelecekte başka cisimler takılıp boruyu tekrar tıkayacağı için sürekli tesisatçı çağırmanız gerekir. Kamerayla boruyu inceleyen tesisatçılarımız bu tortuları jet yıkama motoruyla temizler ve borunun kullanım süresini uzatmış olurlar.

Gider açma robotu nasıl çalışır? Borulara zarar verir mi?

Gider açma robotu ya da boru açma makinesi olarak bilinen cihazın kablosu tıkanık boruya sarkıtılır. Makinenin kablosunun ucunda bulunan bıçaklı aparat boruyu tıkayan cismi parçalar ve borunun açılmasını sağlar. Makinenin ucundaki aparatın bıçakları boru çapına uygun ayarlandığı için borulara hiç bir şekilde zarar vermezler. Tıkanıklığın sebebine göre makinenin ucuna başka aparatlar da takılabilir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın