Erzurum Kamerayla Atık Su Gider Borusunu Açan Tesisatçı

Erzurum Kamerayla Atık Su Gider Borusunu Açan Tesisatçı

Erzurum kamerayla atık su gider borusunu açan tesisatçılarımızla tıkanıklığın yerini tespit edip atık su borusunu tamir etmekteyiz. Atık su ve pis su boruları kullanılmaya bağlı olarak zamanla aşınır ve gider açma olarak da bilinen tıkanma açma işlemi uygulanması gerekir. Evlerde özellikle tuvalet giderinin tıkanması evde yaşayanlar için sıkıntılı bir durum oluşturur. Bu durumu atık su tesisatını kamera ile görüntüleyen firmalar hızlıca çözebilmektedir. Boru görüntüleme hizmeti sunan firmalar atık su borularında suyun akış hızını yavaşlatan etmenleri veya atık su borularında tıkanma olan yerleri kamera ile tespit edebilirler.

Gider Borusu Niçin ve Nasıl Tıkanır?

Gider ve pis su borularının tıkanmalarının ana sebepleri şunlardır:

• Borular zaman içinde kireçlenme yapar ve tuvalete atıla ıslak havlu, tuvalet kokusu, çözünmeyen tuvalet kağıtları gibi maddeler kireçlenmeye takılarak suyun akışını engeller.
• Mutfak lavabosuna dökülen yağlar boruların içinde donarak tıkanmaya sebep olabilir. Eğer kullanılmış yağı lavaboya dökmüyorsanız bile elde yıkanan bulaşıklardan dökülen yağ kalıntıları da bir süre sonra tıkanma yapabilir.
• Altyapının eğimsiz olması da boruların tıkanmasına sebep olabilir. Minimum %1 eğim suyun akışı için gereklidir. Eğer eğim daha az olursa zamanla biriken kireç tıkanma yapar.
• Toprak altından geçen borulara üstündeki toprak ağırlık yaparak çökmeye sebep olabilir.

Kamerayla Gider Borusu Nasıl Açılır?

Gider açma problemlerini günümüzde modern ekipman kullanarak kolayca tespit edip çözebilmekteyiz. Öncelikle gider tıkanıklığını makine ile açma işlemi uygulanır. Sonrasında atık su borusu kamera ile izlenerek tıkanıklığın sebebi öğrenilir ve gelecekte tekrar yaşanmaması için gerekli tedbirler alınır. Eğer tıkanma giderildikten sonra kamera ile kontrol edilmezse tıkanıklığın neden olduğunu öğrenemeyiz. Gider borusundaki tıkanıklığın nedenini öğrendikten sonra ilerde aynı sebepten ötürü tıkanıklık yaşanmaması için gerekli olan tedbirler alınır. Makine ile gider açan firmalar eğer makine gideri açamazsa gider borusunu kamera ile inceler ve tıkanıklığın yerini tespit eder. Tıkanıklığın yeri tespit edildikten sonra o bölge baz alınarak tesisat işlemi uygulanır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın