Erzurum Kamerayla Su Tesisat Kaçaklarına Bakan Firma

Erzurum Kamerayla Su Tesisat Kaçaklarına Bakan Firma

Erzurum kamerayla su tesisat kaçaklarına bakan firma olarak tamir edilmediğinde zamanla sizi büyük masrafların altına sokan su kaçaklarını kamera ile tespit eden firmadır. Su kaçakları genellikle boruların ek yerlerindeki aşınmalardan dolayı kaynaklanır ancak bazen de borulara kaçan sert bir cismin borulara zarar vermesi sonucu da kaçak meydana gelebilir.

Su kaçağı meydana geldikten sonra evinizin içinde su birikmesi, duvarların veya döşemelerin nemden dolayı kabarması, renk değiştirmesi ya da küf tutması gibi bazı belirtiler meydana gelir. Bunların yanı sıra sizin dairenizden aşağıya su sızması, alt katın tavanının sıvasının akması veya damla birikmesi gibi belirtileri de komşularınızı rahatsız edebilir. Bu durumda ne kadar geç müdahale ederseniz o kadar zararlı çıkarsınız. Hem komşularınızla aranız bozulur hem de boya yaptırmak zorunda kalabilirsiniz. Bunun yanı sıra eğer su kaçakları elektrik kablolarına ulaşırsa kısa devre yaptırıp sigortaları attırtabilir hatta daha kötüsü oluşan kıvılcımlardan dolayı evinizde yangın dahi çıkabilir.

Su Kaçağı Tamiri

Üst kattan su sızırıyor, banyodan su sızıyor, pimaşlar sızdırıyor, duvarlarda nem var gibi şikayetleriniz varsa su borularınızdaki sızıntıyı tamir ettirmeniz gerekir. Bunun için kameralı cihazla sızıntı bulan firma çağırmanız sizin için daha iyi olacaktır. Kameralı ekipman kullanan tesisat ustaları boruları kırmadan ve borulara zarar vermeden sızıntıların tam yerini tespit edebilmektedir. Bu sayede sadece hasarlı olan boruya tesisat işlemi uygulanır.

Kalorifer Borusunda Su Kaçağı

Kalorifer borularında ya da herhangi bir sıcak su borusunda meydana gelen su kaçaklarını tespit etmek için termal kamera kullanmaktayız. Termal kameralar ısıya duyarlıdır ve duvarların içinden ya da döşemelerin altından geçen sıcak suyu bize gösterirler. Sıcak su borularındaki sızıntılar eğer mümkünse ilaç kullanılarak kapatılmaya çalışılır.

Pimaş Borularındaki Su Kaçakları

Pimaş borularından geçen su sıcak olmadığı için termal kamera işe yaramaz. Bu borulardaki kaçakları tespit etmek için boru içi kamerası ve nem ölçme cihazı kullanılır. Nem ölçme cihazı suyun nerede biriktiğini bize göstererek kaçağın yaklaşık yerini bulmamıza yardımcı olur. Boru içi kamerayla ise borunun içi gözlemlenerek kaçağın tam yerini bulabiliriz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın