Erzurum Kanalizasyon Borusu Açan Firma

Erzurum Kanalizasyon Borusu Açan Firma

Erzurum kanalizasyon borusu açan firma olarak kanalizasyondaki tıkanıklıkları robot kullanarak ve borulara zarar vermeden tıkanıklık açma hizmeti sunarak açmaktayız. Kanalizasyon denilince aslında aklımıza ilk olarak yollarda bulunan rögar kapaklarının altındaki şehir kanalizasyonları gelir. Ancak bunlardan ayrı olarak evlerimizdeki atık su borularını şehir hattına bağlayan bina içi kanalizasyon boruları da vardır. Bizim burada bahsedecek olduğumuz borular bunlardır.

Zaten ana hattaki kanalizasyon şehir hattı olduğu için buradaki tıkanma, taşma, boru patlaması gibi tesisat işlerine belediye hizmetleri bakmaktadır. Ancak evlerimizdeki kanalizasyon boruları bizlerin mesuliyetindedir. Bu sebeple bir tıkanma yaşadığınız zaman modern ekipman kullanan tesisatçılar çağırmanızı salık veririz. Kanalizasyon açmak için kullanılan ekipman oldukça pahalı olduğu için her tesisat firmasında bu ekipmanlar bulunmaz. Robotla kanalizasyon borusu açma hizmeti veren firma olarak elimizde mevcut olan ekipmanlarla tıkanıklıkları kolayca açmaktayız.

Kanalizasyon Tıkanması

Kanalizasyon boruları evlerimizdeki atık su borularından daha geniştir. Bu sayede kolay kolay tıkanmazlar. Ancak uzun zaman boyunca kullanıldıktan sonra bazı atıklar boruların çeperlerinde birikip borunun çapını daraltarak tıkanmaya sebep olabilirler. Böyle bir durumda genellikle su taşması binanın en alt katındaki dairede görülecektir.

Bazı tıkanıklıklar ise maalesef yanlış döşenmiş borulardan dolayı olmaktadır. Eğimi eksik verilen, kotları düzgün ayarlanmayan ya da ek yerleri düzgün döşenmeyen borular büyük sorunlara yol açarlar. Bu durumda maalesef geriye dönük tesisat yapmak masraflı olabilmektedir.

Tıkalı Kanalizasyonun Açılması

Tıkalı kanalizasyonu açmak için kanalizasyon açma robotu ve kameralı sistem kullanılır. Ustalarımız kanalizasyon borularına kamera yollayarak öncelikle tıkanıklığın nerede olduğunu tespit eder. Daha sonrasında kanal açma robotu kullanarak tıkanıklığı açarlar. Gerekli görülürse jet yıkama motoruyla ve tıkanıklık açma robotunun keskin uçlu bıçakları kullanılarak borunun çeperlerinde birikmiş olan atık tabakası da temizlenir. Borunun çeperlerinin temiz olup olmadığı daha sonra kamera ile kontrol edilir. Kamera kullanmayan firmalar genellikle küçük firmalardır veya bağımsız çalışan tesisatçılardır. Kanal açma makineleri evlerde kullandığımız pimaş açma makinelerine göre çok daha pahalı oldukları için her tesisat firmasında bulunmazlar. Biz elimizdeki robot yardımıyla elli metreye kadar olan tıkanıklıkları açabilmekteyiz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın