Erzurum Kırmadan Boru Tıkanıklığı Açılır

Erzurum Kırmadan Boru Tıkanıklığı Açılır

Erzurum kırmadan boru tıkanıklığı açılır. Usta tesisatçılarımız evinizdeki veya işyerinizdeki tıkanmış boruları kullandıkları modern ve teknolojik aletlerle kırmadan açabilmektedir. Bu sayede borular tıkandı, tuvaletten su gitmiyor, tuvalet taşıyor, klozet taştı gibi problemlerinizi evinizdeki fayanslara ya da döşemelere zarar vermeden tıkanıklık açma robotuyla kolayca halletmekteyiz. Boru tıkanıklıklarını kabusa çeviren durumlardan biri de eski metotları kullanan ustaların evi adeta inşaat alanına çevirip tıkanıklık açarken arkasından da çokça tadilat masrafı bırakmasıdır.

Bu durumda genellikle çözümü basit olan boru tıkanıklığı problemini gözümüzde büyütmektedir. Tesisat ustalarımız robotla gider açma hizmeti sunmakla kalmayıp boruların içini kamera ile kontrol de etmektedirler. Böylelikle hem tıkanıklığın sebebini bulup size söylerler hem de boruların hasarlanıp hasarlanmadığını size göstererek içinizi rahatlatırlar.

Boru Tıkanıklığının Sebepleri

Boruların tıkanması pek çok sebebe bağlı olarak meydana gelebilir. Kullanımdan kaynaklı hatalardan tutun da yanlış döşenmiş tesisata kadar farklı sebeplerden ötürü borular tıkanabilmektedir. Kullanımdan kaynaklı tıkanmalar kolayca açılabilmektedirler. Ancak yanlış döşenmiş tesisattan kaynaklı tıkanmalar daha zor olmaktadır. Robot yardımıyla bu tıkanıklıklar da aynı kolaylıkta açılırlar fakat tesisat hatası düzeltilmezse tıkanıklık bir süre sonra tekrar edecektir. Siz de sürekli olarak tesisatçı çağırmak zorunda kalabilirsiniz. Tabii yanlış döşenmiş borulara geriye dönük tesisat uygulamak da oldukça masraflı bir iştir.

• Yanlış döşenmiş tesisattan kaynaklı tıkanmaların sebeplerinden birisi boruların eğiminin az olması ya da hiç olmamasıdır. Suyun rahatça akması için borularda en az %1 eğim olması gereklidir. Bu eğim verilmezse su rahatça akamadığı için giderlere atılan bazı küçük cisimler atık su borusunu tıkayacaktır. Bu tıkanıklığı robotla açmaktayız. Ancak daha önce de dediğimiz gibi borular doğru ayarlanmadığı müddetçe aynı sıkıntıyı tekrar yaşamanız işten bile değildir.

• Tesisattan kaynaklı bir diğer problem de boru çaplarının yanlış ayarlanmasıdır. Normalden daha dar olan borularla döşenen tesisatta sık sık tıkanma sorunu yaşarsınız.

• Kalitesiz boru kullanılması da tesisatın arıza vermesinin en önemli sebeplerinden biridir. Binanın giderleri toprak altından geçtikleri için bu boruların üzerindeki toprağın ağırlığını taşıyacak kadar sağlam olması gerekir. Binanın tesisatı döşenirken masraftan kaçıp ucuz boru döşenmişse sık sık göçmeler meydana geleceğinden tıkanıklıklar yaşanacaktır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın