Erzurum Kırmadan Su Kaçağı Bulan Firma

Erzurum Kırmadan Su Kaçağı Bulan Firma

Erzurum kırmadan su kaçağı bulan firma olarak insanları çileden çıkartabilecek sorunlara yol açabilen su kaçaklarını kırmadan tespit edip mümkün olduğunca az kırma işlemi yaparak tamir etmekteyiz. Su kaçakları gider borularında ya da eve su taşıyan borularda meydana gelebilir. Gider borularında olan kaçaklar siz bu giderleri kullandıkça su sızdıracaktır. Ancak eve gelen borularda meydana gelen kaçaklar ise bu borular her zaman suyla dolu oldukları için sürekli olarak su sızdırırlar. Bu aylık faturanızda önemli bir artışa sebep olabilir. Hatta siz vanayı kapatsanız bile sızıntıdan dolayı sayacınız dönmeye devam eder. Uzun süreli tatile giden insanların başına gelen bir durumdur bu. Eve döndüklerinde hiç kullanmadıkları halde su faturalarının yüksek geldiğini görürler. Bu tarz bir duruma mahal vermemek için borularınızda kaçak olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Su Kaçağı Olduğunu Nasıl Anlarım?

• Su kaçağının bazı belirtileri vardır. Bunların en bariz olanı alt katın tavanından su damlamasıdır. Sızıntılardan çıkan su bir süre birikir ve aşağı doğru akmaya başlar. Tavanda su damlacıkları oluşması duvarlarda nem olması, duvar boyasının renk değiştirmesi veya tavanın sıvasının düşmesi su sızıntısının olduğunu gösteren işaretlerdir.

• Giderlerdeki su kaçakları bazen bazı böceklerin evinize çıkmasına yol açabilir. Normalde lağımlarda yaşayan böcek türlerini banyonuzda görmeye başlarsanız bu giderinizde kaçak olabileceğine işaret eder.

• Su kaçağının bariz etkilerini gözlemlemiyor ancak kaçak olabileceğinden şüpheleniyorsanız tesisat ustası çağırmadan önce kendi başınıza bir test yapabilirsiniz. Bunun için öncelikle evinizdeki vanaları kapatın. Daha sonra su sayacınızı kontrol edip üstündeki sayıyı not edin. Bir saat bekledikten sonra tekrar sayacınızı kontrol edip not aldığınız sayıda bir artış olup olmadığına bakın. Eğer artış varsa vanalar kapalı olduğu halde su tüketimi olmuş demektir. Bu da evinize su taşıyan borularda kaçak olduğu anlamına gelir. Bu durumda bir tesisat ustası çağırıp kaçağı tamir ettirmeniz gereklidir. Ancak unutmayın bu metotla evinize su taşıyan borularda kaçak olup olmadığını anlayabilirsiniz. Gider borularında kaçak olup olmadığını görmek için kameralı cihazla su kaçağı tespit eden tesisat ustası çağırmanız gerekir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın