Erzurum Kırmadan Tuvalet Açma Ustası

Erzurum Kırmadan Tuvalet Açma Ustası

Erzurum kırmadan tuvalet açma ustası en kötü tıkanıklıkları bile borulara ya da evinize zarar vermeden kolayca açabilmektedir. Tuvalet tıkanıklıkları evimizde karşılaştığımız en can sıkıcı tesisat sorunlarından biridir. Sifonu çektiğinizde suyun yavaş gitmesi ve daha kötüsü suyun giderden boşalmayıp dışarı taşması gününüzü kabusa çevirebilir. Böyle durumları yaşamak istemiyorsanız atık su giderindeki problemleri fark eder etmez güvenilir tesisat ustası çağırıp çözdürmeniz gerekmektedir.

Kırmadan Tuvalet Gideri Nasıl Açılır?

Kırmadan atık su gideri açma işlemi için gider açan robot kullanılması gereklidir. Bu robotun bıçaklı uçları sayesinde atık su giderini tıkayan cisimleri parçalayıp tıkanıklığı açabilmekteyiz. Tıkanıklıklar genellikle alaturka ve alafranga tuvaletlerin “S” borusunda meydana gelmektedir. Gideri tıkayan cisim suyun buradaki akışını engelleyip suyun ivmesini yavaşlatarak suyun geri taşmasına sebep olabilir. Gider borusuna sarkıttığımız robot sizi bu sorundan kolayca kurtarır. Tıkanıklık açan robot sayesinde borularınızı sökmeden tıkanıklığı açabilmekteyiz.

Robotun ucundaki bıçaklar borulara göre özel olarak ayarlandığı için borulara hiç bir şekilde zarar verme riski yoktur. Ayrıca tıkanıklığı robot ile açtıktan sonra kamera ile borulara bakıp problemin tamamen çözüldüğünden emin oluruz. Kamera ile boruları görüntüleme sayesinde hem tıkanıklığın sebebini öğrenmiş oluruz hem de tıkanıklığı açtıktan sonra boruların içinden görüntü alarak borularda ya da tesisatta bir hasar olup olmadığına bakabiliriz.

Gider Tıkanması Sebepleri – Tuvalet Neden Tıkanır

• Tuvalet giderinin tıkanmasının başlıca sebebi gidere atılmaması gereken maddelerin tuvalete dökülmüş olmasıdır. Islak havlu, bebek bezi, kumaş parçası, ped gibi malzemeler suda çözünmediği için giderde tıkanıp kalabilmektedir.
• Bazı tuvalet kağıtları suda tam olarak çözünmez ve biriktikçe boruları tıkayabilirler.
• Tesisatın yanlış döşenmiş olması da tıkanıklığa sebep olabilir. Gider borularına gereken %1 eğim verilmemişse su kolayca akıp gitmeyeceğinden tıkanmaya sebep olabilir.
• Borulardan geçen sular genellikle kireçli olduğundan kireç zamanla boruların çeperlerinde birikerek borunun çapını daraltır ve suyun daha yavaş geçmesine sebep olur.
• Genellikle evlerde ufak tefek tadilat yapıldıktan sonra kalan artık maddeler tuvalete dökülür ki bu son derece yanlıştır. Mesela tuvalete dökülen alçı malzemeleri boruların tıkanmasına sebep olabilir. Alçı borunun içinde katılaşarak boruyu tıkar.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın