Erzurum Makineyle Mutfak Gideri Açan Tesisatçı

Erzurum Makineyle Mutfak Gideri Açan Tesisatçı

Erzurum makineyle mutfak gideri açan tesisatçı ustaları sorunu kırmadan makine yardımıyla çözerler. Mutfak giderleri içine atılan maddelerden dolayı tıkanmaya müsait bir yapıdadırlar. Bu tıkanıklıkları açmak için modern ekipman kullanılmazsa açıkta olmayan borulara ulaşmak için döşemelerin kırılması bile gerekebilir. Ancak makine ile tıkanıklık açan tesisatçılar kırmadan giderleri açabilmektedir. Ayrıca mutfak gideri açan firmayı çağırdığınızda kamerayla gider açan tesisatçıları çağırmanız daha iyi olacaktır. Kameralı sistem ile mutfak gider borularında hasar olup olmadığını kontrol eden tesisatçılar tıkanmanın tekrar olmaması için gerekli önlemleri alırlar.

Mutfak Giderinin Tıkanması

Mutfak giderleri binaların inşaatı esnasında uygun bir şekilde yerleştirilmelidir. Çünkü bu borular zemin altına döşendiğinden boruların değiştirilmesi gibi durumlarda döşemelerin kırılması gerekecektir. Mutfak borularının çaplarının 50’lik olması tek bir daire için yeterlidir. Ancak bazen komşu dairelerin mutfakları aynı duvarı paylaştığında mutfak giderleri tek boru üzerinden verilebilmektedir. Bu durumda tek 50’lik boru yetersiz kalıp tıkanıklığa sebep olabilmektedir. Bu durumlarda mutfak gideri açan firma çağırmak tesisatı tamamen söküp iki gider yaptırmaktan çok daha ucuz olacaktır. Boru çapı dışında kullanıma bağlı olarak da giderler tıkanabilmektedir.

Tıkanmayı en aza indirmek için evde bazı önlemler almak gerekir:

• Artık yağ kalıntıları lavaboyu tıkayan en önemli etkendir. Kesinlikle kızartma yağları lavaboya dökülmemelidir.
• Tabaklarda kalan yemek artıkları çöpe atılıp iyice sıyrılmalıdır. Yoksa lavabo giderine dökülen kalıntılar boruyu tıkayabilir.
• Lavabonun süzgeç bölmesi ince delikli bir süzgeçle değiştirilirse gidere dökülen artıkların boyutu da küçülecektir.
• Lavaboya belli aralıklarla yağ sökücü dökmek de lavabonun tıkanmasını geciktirecektir.

Mutfak Giderini Makineyle Açma

Makineyle tıkanıklık açan usta ilk olarak giderdeki tıkanıklığın yerini ve büyüklüğünü tespit eder. Daha sonra mutfak giderleri için özel üretilen gider açıcı makineler yardımıyla sorunu çözer. Mutfak giderinde tıkanıklık sorununun tekrar meydana gelmemesi için boruların kontrol edilmesi gerekir. Kameralı sistem kullanan tesisatçılar boruları kontrol ederler. Boruları kontrol eden tesisatçı size kalıcı bir sorun olması halinde bunu nasıl çözebileceklerini de söylerler.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın