Erzurum Makineyle Su Borusu Sızıntısı Bulma

Erzurum Makineyle Su Borusu Sızıntısı Bulma

Erzurum makineyle su borusu sızıntısı bulma hizmetinde su kaçağı tespitlerini kırmadan nokta atışı şeklinde yapmaktayız. Su kaçakları aslında kolayca çözülebilen sorunlardır. Ancak borular duvarların içinden ya da döşemelerin altında geçtikleri için bu borulara ulaşmak için fayans kırmak ya da sıva dökmek gerekebilmektedir. Üstelik eğer gelen usta kaçağın yerini yanlış tespit etmişse tekrar başka bir fayansı kırmak zorunda kalacaktır. Bu duruma mahal vermemek için kaçağı tespit ederken tahmin yoluyla değil de kullandığımız makinelerin gösterdiği şekilde kaçak tespiti yapmaktayız. Makineleri düzgün kullanmak da tabii önemlidir. Su kaçak tespiti için kullandığımız akustik dinleme cihazı, nem ölçer, termal kamera ve boru içi görüntüleyen kamera cihazları üstünkörü bir şekilde kullanılmamalıdır. Kaçağın yerine göre usta hangi makineyi kullanacağını belirlemeli ve dikkatli bir şekilde kaçak tespiti yapmalıdır.

Kullanılan ekipmanların her biri kaçağı farklı şekillerde tespit etmek içindir. Su kaçağı tespitinde kullanılan nem ölçme cihazı bize duvarların içindeki ya da döşemelerin altındaki yani gözümüzle göremeyeceğimiz yerlerdeki birikmiş suyu gösterir. Sızdıran borulardan çıkan su duvarların içinde birikir. Nem ölçme cihazı sayesinde suyun nerelerde biriktiğini tespit edebilmekteyiz. Eğer sızdıran boru sıcak su borusu değilse borunun içine kamera yollayarak da sızıntı tespiti yapabilmekteyiz. Kamera sayesinde canlı görüntü alarak sızıntının olduğu noktayı tam olarak bulabilmekteyiz.

Eğer sızıntılar sıcak su borularından kaynaklanıyorsa termal kamera kullanarak sızıntının yeri tespit edilir. Termal kamera sıcaklığı görüntüye dönüştürerek suyun nerelere aktığını yahut suyun nerelerden sızdığını görmemizi sağlar. Termal kamera sayesinde sıcak suyun bulunduğu yerleri görüntüleyebiliriz. Bu sayede boruların dışına sızan suları bularak kaçağın yerini saptayabiliriz. Termal kameradan başka olarak bir de akustik dinleme cihazı kullanılır. Bu cihaz duvarların içindeki sesi yükseltip duymamızı sağlar. Aynı bir stetoskop gibi çalışarak sesi bize iletir. Kaçaklardan sızan su da kendine has bir ses çıkardığı için bu alet kaçak tespitinde kullanılır.

Makineyle Su Sızıntısı Bulma

Evinizde sızdıran bir yer mi var? Banyoda su birikiyor, üst kattan su sızıyor gibi sorunlarınız mı var? O zaman tek yapmanız gereken bizi aramak olacaktır. Elimizdeki ekipmanlar sayesinde kırmadan su kaçağı tespiti yapabilmekteyiz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın