Erzurum Makineyle Tıkalı Boruları Açan Su Tesisatçısı

Erzurum Makineyle Tıkalı Boruları Açan Su Tesisatçısı

Erzurum makineyle tıkalı boruları açan su tesisatçısı artık su borularını kırmadan dökmeden teknolojik aletler kullanarak kolaylıkla açabilmektedir. Temiz su borusundan az su gelmesi, atık su borusundaki suyun yavaş gitmesi ya da hiç gitmemesi boruların tıkanmış olduğunu gösterir. Boruların tıkanmasındaki başlıca sebepler içine atılan ve suda çözünmeyen maddelerin boru çeperinde birikip boru çapını daraltması, giderlere kaçan saç, bez parçası, ped, ıslak mendil gibi maddelerin zamanla birikip tıkanmaya sebep olması, toprak altından geçen boruların çökmesidir. Boru tıkanıklığını açmak için makine kullanan tesisatçılar boruları açtıktan sonra kamera ile görüntü alırlar ve borunun ileride tıkanmaması için gerekli tedbirleri alırlar.

Tuvalet Gideri Tıkandı

Tuvalet borularının tıkanması çok can sıkan bir durumdur. Bir de üstüne taşma sorunu varsa evin içini kirleten pis bir durum olur. Tuvalet giderinizde ciddi bir tıkanma varsa pompa kullanmak işinize yaramayacaktır. Çünkü tuvalet giderleri çoğunlukla S borusunda biriken maddelerden dolayı tıkanır. Böyle bir durum başınıza gelirse makine ile gider açan tesisatçı çağırmanız en iyisi olacaktır. Makine ile çalışan tesisatçılar boruları kırmadan hızlı bir şekilde tıkanıklık açarlar. Sonrasında kamera ile tıkanıklığın sebebini kontrol ederler. Daha sonra eğer usta gerekli görürse jet yıkama motoruyla boruların içini temizler.

Makine ile Boru Açma

Makine ile tıkanıklık açmak için kullanılan üç ana cihaz vardır. Bunlardan ilki tıkanıklık açma robotudur. Bu robot tıkanıklığın olduğu boruya sokularak tıkanıklığı açar. Daha önce belirttiğimiz gibi tıkanıklıkların ana sebepleri içine atılan maddelerdir. Bu maddeler robot kolaylıkla temizleyebilir. Ancak eğer tıkanıklık tesisatın döşenmesindeki bir hatadan kaynaklıysa (mesela boru eğiminin yüzde birin altında olması ya da dar çaplı boru kullanılması gibi) robotla borular açıldıktan sonra tesisat işlemi uygulanarak sorun çözülmelidir

Aksi takdirde boru yeniden tıkanmaya meyilli olduğundan tekrar tekrar tıkanıklık açmak için usta çağırmanız gerekecektir. Ancak borunun eğiminin olmaması gibi durumlarda bütün tesisatı söküp yeniden döşemek gerekeceğinden gider borularına yabancı madde kaçmamasına dikkat etmek ve atık yağ dökmemek gibi önlemler alınmalıdır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın