Erzurum Makineyle Tıkanan Tuvalet Gideri Açan Tesisatçı

Erzurum Makineyle Tıkanan Tuvalet Gideri Açan Tesisatçı

Erzurum makineyle tıkanan tuvalet gideri açan tesisatçı ustalarımız daha önceleri size kabus olan tuvalet tıkanıklıklarını kolayca açabilmektedirler. Tuvalet açma makinesi tıkanan atık su borularını açmak için kullanılır. Bu makine aynı zamanda gider açma robotu olarak bilinir. Ucundaki çeşitli aparatlar yardımıyla her türlü tıkanıklığı açabilmektedir. Giderde tıkanıklığa sebep olan sert cisimleri ucundaki bıçaklar yardımıyla parçalar ve suyun tekrar giderden aşağı akmasını sağlar. Robotla gider açan firmalarda bulunan bu makine sayesinde en zorlu tıkanıklıklar bile kolayca açılır.

Kullanımdan Dolayı Tuvaletin Tıkanma Sebepleri

Tuvalet borusunun tıkanması pek çok sebepten dolayı meydana gelebilir. Tıkanmanın en yaygın sebebi genellikle tuvalet atılmaması gereken cisimlerin atılmasından dolayı olur. Çocuk bezi, ped, tampon, gazlı bez, ıslak mendil gibi suda çözünmeyen maddelerin atılması ya da çok fazla tuvalet kağıdının atılması tıkanmaya sebep olabilmektedir. Bunların yanı sıra borularda biriken kireç boruların çapını küçültür ve suyun geçeceği alanı daraltarak tıkanmaya yol açarlar. Bütün bu tıkanıklıklar makine ile kolayca açılır. Ayrıca tesisatçılarımız kamera ile boruyu görüntüleyerek size tıkanmanın sebebini söylerler. Böylece siz de ileride tıkanma yaşanmaması için önlem alabilirsiniz.

Yanlış Tesisattan Dolayı Tuvaletin Tıkanması

Her tıkanma kullanımdan dolayı meydana gelmez. Bazı tıkanmalar yanlış döşenmiş tesisattan da meydana gelebilmektedir. Bu durumda tıkanıklık açıldıktan sonra da her ne kadar önlem alsanız da tekrar tıkanma sorunu yaşamanız işten bile değildir. Borulardaki eğimin yetersiz verilmesi suyun akışını yavaşlatır ve sürekli tıkanmalara sebep olur. Bu durumda tesisatın yeniden döşenmesi gerekir.

Tıkalı Tuvaletin Açılması

Tuvalet gideri tıkandığında sorun klozet taşması, tuvaletteki suyun yavaş akması, alt katın tavanında su akması şeklinde kendini belli eder. Bu durumlarda tıkanıklık hızlı bir şekilde çözülmelidir aksi takdirde taşan sular size hem temizlik masrafına hem de döşemelerin kabarmasına, sıvaların akmasına, duvar ve tavan boyalarının renk değiştirmesine sebep olarak fazladan masraf çıkaracaktır. Tıkanıklıklara erkenden müdahale etmek bu yüzden önemlidir. Erzurum’da makineyle tıkanan tuvalet gideri açan tesisat ustalarımız sayesinde kolayca tıkalı giderleri açtırabilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın