Erzurum Patlayan Su Borusu Nasıl Tamir Edilir? Patlak Boru Tamiri

Erzurum Patlayan Su Borusu Nasıl Tamir Edilir? Patlak Boru Tamiri

Erzurum’da patlayan su borusu nasıl tamir edilir? Patlak boru tamiri yapan firmamızın usta tesisatçıları kameralı cihazlar ve modern ekipman kullanarak kırmadan patlak borunun yerini tespit edebilmektedir. Kullandığımız ekipmanlar arasında boru içini gösteren kameralı cihaz, termal kamera, nem ölçme cihazı ve tesisat dinleme cihazı vardır. Bu cihazlar sayesinde patlak boruları kırmadan bulabilmekteyiz. Böylece sadece ihtiyaç olan bölgeye tesisat yapıp sizi tadilat masraflarından ve aynı fayansı arayıp bulma çilesinden kurtarmaktayız.

Patlak boruların tamirini yapmak için ilk önce yapmamız gereken sızıntının yerini tespit etmektir. Genellikle zaten korkutucu olan işlem budur. Eski ekipmanları kullanan tesisatçılar tahmin üzerine çalıştıkları için önce fayans kırıp sonra patlak borunun orada olup olmadığını kontrol eder. Eğer ilk kırılan fayansın altında patlak boru çıkmazsa vay halinize. Artık fayanslarınız sırayla kırılıp patlak boru bulununcaya kadar size sürekli yeni tadilat masrafı çıkacaktır. Ekipman kullanmadan sadece tahmin ederek patlak boruyu bulmak da kolay bir iş değildir.

Misal vermek gerekirse diyelim ki alt komşunuz banyonun tavanından su sızdığını söyledi. Sizde buna mukabil olarak tesisatçı çağırdınız ve gelen usta banyonuzu kırarak işe başladı. Ancak sızan su banyonuzdaki bir borudan gelmiyor dahi olabilir. Koridorun altındaki demir borulardan biri sızdırıyordur ve sızan su banyodan aşağı akıyordur. Eğer modern ekipman kullanan bir tesisatçıyla çalışırsanız boşu boşuna banyonuzu kırdırmış olmazsınız. Cihazla su kaçağı tespit eden tesisat firmaları size bu hizmeti sunmaktadır.

Patlayan Demir Boruları Tamir Etme

Patlayan demir boruları tespit ettikten sonra kimyasal kullanarak patlağı kapatmak mümkündür. Bunun için öncelikle boruyu söküp patlağın olduğu yere Sun-Fix demir boru tamir macunu sürebiliriz. Bu macunun kutusundan çıkan sarı ve yeşil renklerdeki macunu alarak elinize yuvarlayın. Demir borunun patlak olan kısmını zımpara ve fırça ile güzelce temizleyin sonra macunu yapıştırın.

Kalorifer borularında sökmeden Dr. Reep denilen kimyasal tamir maddesini herhangi bir radyatörün içine döküp kombinizi çalıştırarak kullanabilirsiniz. Kombiniz çalıştıktan sonra akan suyun içindeki kimyasal patlağı kendiliğinden bulup tamir edebilmektedir. Böylece patlak boruyu kırmadan tamir edebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın