Erzurum Radyatör Temizliği

Erzurum Radyatör Temizliği

Erzurum radyatör temizliği azalan verimliliği arttıran uygulanması gerekli bir işlemdir. Radyatör temizliği yapmak borulardaki sıcak suyun hızlı dolaşımını sağlar. Hızlı dolaşım, suların ısıtılmasında daha az enerji harcanması demektir. Suların borularda daha hızlı dolaşırsa, kazandan çıkan su tekrar kazana daha kısa sürede döner. Şayet su yavaş hareket ederse, kazana döndüğünde çoktan soğumuş olacaktır. Kazanda suyun yeniden ısıtılması işlemi için yine enerji harcanacaktır. Bu sebepten ötürü radyatör temizliği yaptırmak, daha iyi ısınmayla birlikte enerji tasarrufunu da sağlayacaktır.

Radyatör Temizliğinin Önemi

Radyatörlerin içinden geçen suyun ısınması ile su içindeki kireç açığa çıkar. Açığa çıkan kireç, suyla birlikte hareket edip ulaşabildiği yerlere nüfuz eder. Boruların alt kısımlarında, suyun ilk ısındığı yerlerde, kazanın içinde ve çıkan borularda kireç birikir. Radyatör temizliği yalnızca kireci sökmek amacıyla yapılmaz. Radyatör temizliği ile boruların içinde biriken toz yumakları, çamur halindeki pislikler de temizlenmiş olur. Erzurum radyatör temizliği ile minimum yüzde yirmi verim elde edilir. Uzun süre temizlik yapılmayan radyatörlerde sistem arızası oluşabilmektedir.

Radyatör Temizliği Nasıl Yapılmaktadır?

Radyatör temizliği için özel makine gerekir. Bu makine ile radyatör temizliğinde kullanılan kimyasal bakım ürünleri petek borularına dökülür ve kimyasalın her noktaya nüfuz ettiğine emin olunur. Daha sonra, radyatör içinde kimyasal kalmayacak biçimde yıkanır. Radyatör temizliğinde her peteğe aynı uygulama tek tek yapılır.

Radyatör Temizliği Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Radyatör temizliği işlemi yılın her ayında, istenildiği zaman yaptırılabilir. Soğuk kışa hazırlık olarak bu işlemin, kış mevsimine giriş yapılmadan yaz sonunda yaptırılması avantajlı olacaktır. Isı kayıplarının önlenerek verimin arttırılması, verim artışı ile enerji ve yakıt tasarrufunun sağlanması ve kombinin uzun ömürlü olması için düzenli aralıklarla radyatör temizliği yaptırılmalıdır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın