Erzurum Robotla Pis Su Borusu Açan Firma

Erzurum Robotla Pis Su Borusu Açan Firma

Erzurum robotla pis su borusu açan firmalar tıkanmış gider borularını çabuk bir şekilde robot kullanarak açabilmektedir. Pis su açma robotu gider tıkanıklığını açmak için kullanılır. Bu robotlar pis su borularını açmaktan başka fabrika borularındaki tıkanıklığı açmak için de kullanılabilirler. Ev ve işyerlerindeki mutfak gideri borusu, tuvalet ve klozet boruları, banyo ve duş boruları zamanla biriken maddelerden ya da boruların aşınmasından dolayı tıkanabilir. Biriken maddelerden dolayı bir boru tıkanıklığı varsa önce robot yardımı ile gider açılır. Eğer borular çok fazla aşındıysa eskiyen boruların yeri kamera ile tespit edilir. Daha sonra bu boruların olduğu yerde tesisat çalışması yapılır. Robotla pis su borusunu açan tesisatçılar boruları kırmadan makine ile açabilmektedirler. Tıkanan borulara mümkün olduğu kadar çabuk müdahale edilmelidir. Pis su boruları tıkandıktan sonra mikrop saçmaya başlarlar ve sağlık sorunlarına sebep olabilirler.

Atık Su Boruları Niçin Tıkanır?

Su borusu tıkanmaları farklı sebeplere bağlı olarak oluşabilir. Genellikle giderlere atılan küçük maddelerin birikmesiyle oluşurlar. Pis su borularını tıkayan maddeler arasında tuvalet giderine atılan kâğıtlar, ıslak havlular ve tuvalet kokuları gibi maddeler yer alırlar. Mutfakta oluşan boru tıkanmalarının ana sebebi ise atık yağdır. Lavaboya kullanılmış yağ dökmüyorsanız bile yıkanan bulaşıklarda biriken yağlar yavaş yavaş mutfak gider borusunu tıkar. Yağ suda çözünmediği için akan su yağın birikmesine engel olmaz.

Robotla Gider Tıkanıklığı Açma

Robotla gider borusu açan firmalar tıkanıklığı açtıktan sonra tıkanıklığın tekrar vukuu bulmaması için kamera ile boruyu kontrol eder. Eğer tıkanıklık madde birikmesinden dolayı meydana gelmemişse yeniden tıkanma olmasını engellemek için tesisat yapılması gerekir. Aşınan ve eskiyen borular değiştirilmelidir. Rögar tıkanması veya boru çökmesi gibi bir durum söz konusuysa tıkanıklık robotla açılsa bile kısa sürede tekrar tıkanacaktır. Toprak altındaki su boruları toprağın yağmurla birlikte boruya baskı yapması sebebiyle çatlayıp kırılabilir. Bu tip durumlarda tıkanmanın sebebi kameralı sistem ile tespit edilir ve tıkanıklığı gidermek için hasar olan bölgeye gerekli tesisat yapılır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın