Erzurum Robotla Su Kaçağını Bulan Firmalar

Erzurum Robotla Su Kaçağını Bulan Firmalar

Erzurum robotla su kaçağını bulan firmalar su sızdıran boruları herhangi bir şekilde kırma dökme işlemi yapmadan tespit edebilmektedir. Pimaş olarak da bilinen su boruları zamanla kullanıma bağlı olarak aşınıp kaçak meydana getirebilir. Su kaçakları boruda meydana gelen çatlaklardan veya patlaklardan sızarak akmaya başlar. Bir süre sonra akan su duvarlarda ya da döşemelerde birikerek boyaların renk değiştirmesine sıvaların dökülmesine sebep olur. Hatta elektrik kablolarına sızan su evinizde yangına dahi sebeb olabilir. Su kaçaklarının bir diğer sıkıntısıda modern ekipman kullanmayan tesisatçıların kaçağı bulmak için fayans ya da döşeme kırmasıdır. Ancak size robotla su kaçağı bulma fırsatı sunarak sizi bu dertten kurtarıyoruz. Tesisat ustalarımız kameralı cihazlar ve akustik sistemler kullanarak su kaçaklarını kırmadan bulabilmektedir.

Su Kaçağı Neden Olur?

• Su kaçakları borulardaki hasarlardan dolayı oluşur. Boruların zarar görmesinin sebeplerinden biri evlerdeki tadilat sırasında açıkta kalan boruların zarar görmesidir. Fayansların altında kalan borular zarar gördüğü zaman direk olarak belli olmadığı için göz ardı edilebilirler.

• Su kaçaklarının diğer bir sebebi de borular döşenirken ucuz malzeme kullanılmasıdır. Masraftan kaçıp kötü malzeme kullanmak sizi uzun vadede daha fazla zarara sokabilir. Kalitesiz borular daha çabuk hasar göreceğinden su sızdırmaya başlayacaktır. Bina ana hat giderindeki borular ise kalitesiz olduğunda üstündeki toprağın ağırlığını kaldıramayıp patlak yapabilir.

• Bazen usta hatasında kaynaklı olarak da sızıntı olabilmektedir. Sert plastik malzemeden olan pimaş borular kaynak makinesiyle eritilip birbirlerine eklenirler. Eğer eritme oranı doğru ayarlanmazsa borular sızdırmaya başlarlar. Eğer borular az eritilirse kaynak tutmayacaktır ve boruların ek yerleri sızdıracaktır. Eğer borular çok eritilirse yanarlar ve yapılan kaynaklar sağlıklı olmazlar.

• Eritme oranı dışında boruların döşenmesi de düzgün yapılmalıdır. Boruların hepsi birbirlerine eklenirken orantılı bir şekilde yapılmalıdır. Boruların bir tarafı diğerinden daha fazla geçirilirse eklerde sorun olacaktır.

Robotla Su Kaçağı Bulma

Tesisat ustalarımız modern ekipmanlar kullanarak kırmadan su kaçağı tespit etme işlemi gerçekleştirilirler. Kullanılan akustik ve videolu cihazlar sayesinde su kaçağını ya sesinden ya da görüntüsünden tespit edebiliriz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın