Erzurum Su Tesisatçısı – Erzurum Sıhhi Tesisatçı

Erzurum Su Tesisatçısı – Erzurum Sıhhi Tesisatçı

Erzurum sıhhi tesisat ustası olarak evinizdeki tesisatla ilgili her türlü problemi etkili bir şekilde çözmekteyiz. Sıhhi su tesisatı aslında genel tesisatın bir ismidir. Evlere gelen suyun taşınması, depolanması, ısıtılması, tazyik verilmesi ya da düşürülmesi ve atık suyun sistemden gönderilmesinin hepsi sıhhi su tesisatının parçalarıdır. Modern dünyada vazgeçemeyeceğimiz nimetlerden biri olan sürekli akan su şebekeleri binalardaki borular ve vanalar ile düzenli bir şekilde bizlere ulaşırlar. Sağlıklı bir şekilde döşenmiş olan sıhhi su tesisatı uzun süre dayanacaktır ve ihtiyacımız karşılayacaktır. Su tesisatının düzgün çalışması için;

• Bütün musluklara suyun temiz bir şekilde ulaştırılması gereklidir. Suya yabancı maddelerin karışması engellemelidir.
• Musluk sayısına göre olarak suyun basıncı ve miktarı uygun ayarlanmalıdır. Gerekli durumlarda suyun depolanması da sağlanmalıdır.
• Tesisat döşenirken kaliteli malzeme kullanıp ömrünün mümkün olduğunca uzun tutulması sağlanmalıdır.
• Pis su drenaj sistemi temiz su kaynağıyla karıştırılmadan pis suyu atması gerekir.
• Boru çaplarının kullanıma uygun olarak yeterince büyük ayarlanması gerekir.
• Sıhhi su tesisatının olası patlak verme durumları için mümkün olduğunca elektrik tesisatından uzak tutulması gerekir.

Sıhhi Su Tesisatı Arızası

Sıhhi tesisat arızaları tıkanmalardan su kaçaklarına kadar pek çok çeşitte vukuu bulabilirler. Sıhhi tesisatın iki ana kolu olan temiz suyun temin edilmesi ve pis suyun atılmasında ortaya çıkan sorunlar birbirlerinden ayrı olarak ele alınırlar. Temiz su borularındaki sıkıntılar; boruların sızdırması, boruların ek yerlerinde patlaklar oluşması gibi sıkıntılar mümkün olduğunca az fayans ve döşeme kırılarak çözülebilmektedir. Ancak pis su giderlerindeki bazı hasarları çözmek için olduğu gibi bütün gider borularını değiştirmek de gerekebilir.

Sıhhi su tesisatındaki arızaların sıkıntılı bir noktası da binanın içindeki sakinlerin bazen sorunun kendi dairelerinden geldiğini kabullenmemesi olmaktadır. Genellikle su sızdırmalarında bu tip bir durumla karşılaşılır. Üst komşunuz suyun kendi dairesinde geldiğini reddedip tesisat ustası çağırmamakta diretebilir. Ancak yeni cihazlar sayesinde artık kırmadan su kaçağı bulmak son derece kolay. Böylece sadece kaçak olup olmadığını kontrol ettirmeye komşularınızı kolayca ikna edebilirsiniz.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın