Erzurum Su Kaçağını Cihazla Gösteren Firma

Erzurum Su Kaçağını Cihazla Gösteren Firma

Erzurum su kaçağını cihazla gösteren firma sayesinde ev ve işyerlerindeki kaçakları kırmadan dökmeden tespit ettirip tamir ettirebilirsiniz. Boruların aşınması ya da ek yerlerinde hasarlar olması sonucu borularda kaçaklar olur ve su sızdırmaya başlar. Su sızdırma sorunu bazen hemen fark edilecek boyutta olmaz ve uzun zaman boyunca devam eder. Su kaçakları faturanızın yükselmesine sebep olurlar ve küçük damlalar halinde olsalar da gece gündüz sürekli devam ettikleri için bütçeniz için oldukça zararlıdırlar. Kaçakları tespit edip tamir ettirmek için kamerayla kaçak tespiti yapan firma çağırmanız sizin için en uygunu olacaktır. Böylece ne fayans ne de döşeme kırdırmadan kaçağın yerini tespit ettirip sadece o bölgede tamirat yaptırabilirsiniz.

Su Kaçağı Nasıl Anlaşılır?

• Su kaçağı büyüklüğüne göre farklı şekillerde gözükebilir. Genellikle düzenli su kaçıran borular duvarlarda, döşemelerde ve alt katın tavanında nem yapar. Bu da duvarlarda renk değişimine, küflenmeye, boyanın dökülmesine sebep olur. Alt katın tavanında damlalar birikir ya da tavanın sıvası dökülür. Döşemelerde kabarmalar meydana gelebilir.

• Eğer kaçak daha küçük seviyelerdeyse hemen fark edemeyebilirsiniz. Kaçak olduğundan şüpheleniyorsanız evdeki muslukları kapatıp kontrol edebilirsiniz. Öncelikle su sayacınızın doğru çalıştığından emin olun ve sayacınızdaki miktarı not edin. Daha sonra bir iki saat su kullanmayın ya da evdeki vanaları kapatıp bekleyin. Bu süre içinde sayaçta artış gözlemliyorsanız borularınızda kaçak var demektir. Yapacağınız ilk iş cihazla kaçak tespiti yapan tesisatçı çağırmak olmalıdır.

Cihazla Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Su kaçağının yerine göre farklı ekipmanlar kullanılmaktadır. Su kaçağı kalorifer boruları gibi sıcak su taşıyan borulardaysa eğer termal kamera ile su kaçağı tespiti yapılır. Termal kamera sıcaklığı görmemizi sağlar ve böylece suyun boruların dışına çıktığı noktaları tespit edebiliriz. Sıcak su borularında kaçağın büyüklüğüne göre ilaçla kaçak kapatma işlemi uygulanabilir. Kullandığımız bir diğer ekipman ise nem ölçme cihazıdır. Bu cihaz sayesinde duvarlarda ya da döşemelerde suyun biriktiği alanlar tespit edilebilir. Kaçağın yerini tespit etmek için kullanılan en etkili cihaz ise boruların içini gösteren kameradır. Borunun içine sokulan kamera yardımıyla tesisatçılarımız hiç bir şekilde kırma dökme yapmadan kaçağın yerini tespit ederler.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın