Erzurum Su Sızıntısı Yer Tespiti

Erzurum Su Sızıntısı Yer Tespiti

Erzurum su sızıntısı yer tespiti yaptırmak için en çok güvenebileceğiniz firmalar kamera ile su sızıntısı bulan tesisat firmalarıdır. Su tesisatında pek çok sebepten ötürü kaçaklar olabilir. Su kaçakları zamanında tamir edilmezlerse başka sorunlara da yol açabilirler. Kaçan su alt kata damlayabilir, duvarların renk değiştirmesine tavan sıvasının dökülmesine sebep olabilir. Dahası sızan su elektrik kablolarıyla temas ederse eğer elektrik kaçağına ve hatta yangın çıkmasına yol açabilir. Bu yüzden su kaçakları bazen sadece duvarları nemlendirmekten daha büyük sorunlar meydana getirebilir.

Kameralı Su Sızıntısı Tespiti

Usta tesisatçılarımız cihazla su kaçağı tespit etmek için hem kameralı hem de kamerasız cihazlar kullanmaktadır. Kaçağı tespit etmek için termal kamera ile kaçak bulma, boru içi görüntü alma, cihazla su kaçağı dinleme ve nem ölçer kullanma gibi metotlarla su sızıntıların tam yerini belirlemeden önce herhangi bir kırma işlemi gerçekleştirmez. Sızıntıyı tamir etmek için sadece sızdıran borunun olduğu yer açılır ve o bölgede tamirat yapılır.

Kalorifer Borusu Su Sızıntısı Tamiri

Kalorifer borularındaki sızıntıları tespit etmek için termal kamera kullanırız. Boruların içinden geçen ve kaçağın olduğu yerden sızan suyu bize gösteren bu alet sayesinde kaçağın yerini bulabiliriz. Genellikle demir borulardaki sızıntılar ilaç kullanılarak tamir edilir. Radyatöre dökülen ilaç sıcak su borularından geçerek kendiliğinden sızıntının yerini bulur ve kaçağı kapatır. Daha sonrasında kaçak tekrar kamera ile kontrol edilerek kaçağın tam olarak kapandığından emin olunur.

Atık Su Borusunda Su Kaçağı

Atık su borularındaki kaçaklar için boru görüntüleme kamerası kullanarak borunun içinden görüntü alırız. Ayrıca kullandığımız diğer nem ölçerle ve dinleme cihazıyla da su kaçağı tespiti yapmaktayız. Atık su kanallarına boru içi kamerası yollanarak kaçaklar ve sızıntılar tespit edilir. Daha sonrasında tamirat yapılarak kaçak borular tamir edilir.

Pimaş Borularında Kaçak Var

Evlerdeki kaçakların tamirinde en çok korktuğumuz olay tesisat ustalarının fazla sayıda fayans kırıp evi adeta inşaat alanına çevirmeleridir. Ancak modern cihaz kullanan ustalarımız sadece su kaçağının olduğu boruyu bulup onu tamir ederek sizi yüklü bir tadilat masrafından da kurtarmış olurlar.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın