Erzurum Su Tesisat Borusu Tıkanıklığı Kırmadan Açma

Erzurum Su Tesisat Borusu Tıkanıklığı Kırmadan Açma

Erzurum su tesisat borusu tıkanıklığı kırmadan açma hizmeti sunan usta tesisatçılarımız sayesinde en zorlu tıkanıklıklar bile kolayca açılmaktadır. Sadece tıkanıklığı açmakla kalmayıp tıkanıklığın sebeplerini de bularak size mükemmel bir hizmet sunmaktadır. Tıkanıklıklar pek çok sebebe bağlı olarak ortaya çıkabilmektedir. Tıkanıklığın sebeplerinden biri de hatalı veya özensiz döşenmiş tesisat borularıdır. Borular evlerin ihtiyacını karşılayacak genişlikte olmalıdır. Eğer gerekli boru çapından daha küçük bir boru kullanılmışsa ya da iki atık su gideri tek boruyla sağlanmaya çalışılmışsa tıkanmalar kaçınılmaz olabilir. Kamera kullanan tesisat ustası tıkanıklığı makine ile açtıktan sonra tıkanıklığın sebebini kontrol eder.

Eğer tıkanıklığın sebebi boru çaplarının yetersiz olması ya da borulara normalde verilmesi gereken asgari yüzde birlik eğim verilmediği durumlarda tesisatçılarımız sizi uyarırlar. Çünkü yanlış tesisattan kaynaklanan tıkanıklıklar asla kalıcı bir şekilde çözülmezler. Tesisatçı çağırırsınız tıkanıklık açılır ama aradan bir iki ay geçtikten sonra bir bakmışsınız mutfak gideri tekrar tıkanmış yahut klozetinizden tekrar su taşmaya başlamış. Sonra bir daha tesisatçı çağırmak zorunda kalırsınız. Ancak maalesef geriye dönük tesisat tamirleri masraflı ve zor olduğundan genellikle insanlar bunu yaptırmaya yanaşmazlar. Böyle durumlarda tekrar yaşanması muhtemel tıkanıklıkları engellemek için bazı önlemler almanız gerekir.

Gider Tıkanıklıkları Nasıl Olur – Giderin Tıkanmaması İçin Ne Yapılmalı

• Giderlerin sürekli tıkanmaması için giderlere ne attığınıza dikkat etmeniz gerekir.
• Suda çözünmeyen cisimlerin giderlere atılmaması gereklidir. Islak havlu, ped, bebek bezi gibi cisimler suda çözünmediği için gider borularınızı tıkayabilirler.
• Bazı tuvalet kağıtları kalitesiz üretildikleri için suda çözünmemektedirler. Suda çözünmeyen tuvalet kağıtları kullanırsanız bunlar bir süre sonra birikip tuvalet giderlerini tıkayabilirler.
• Şebekenizdeki su kireçliyse eğer borularınızın çeperlerinde kireç tabakası birikebilir. Bu tabaka suyun geçiş yolunu daralttığı için daha kolay tıkanmasına sebep olur. Suyunuzdaki kireç miktarı yüksekse zaman zaman lavabo açıcı ya da kireç sökücü kullanmanız gerekir.
• Mutfak giderleri genellikle yağdan dolayı tıkanmaktadır. Kullanılmış yağı gidere dökmüyorsanız bile bulaşık yıkarken dökülen yağlar giderde birikip mutfak lavabosunu tıkayabilir. Bunun yanı sıra çay çöpü, sebze meyve atıklarının da gidere atılmaması gerekir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın