Erzurum Temiz Su Kaçağının Tespit ve Tamiri

Erzurum Temiz Su Kaçağının Tespit ve Tamiri

Erzurum temiz su kaçağının tespit ve tamiri yapan deneyimli tesisat ustalarımız sayesinde tesisat sorunlarınızı kolayca çözmekteyiz. Temiz su boruları eve gelen şebeke suyunu taşıyan borulardır. Gider borularının aksine bu borularda meydana gelen su sızıntısı sürekli temiz su akıtıp su sayacınızı çevireceğinden faturanızın yüksek gelmesine sebep olur. Eğer su tüketiminizi arttırmadığınız bir ay su faturanız normalden yüksek gelirse temiz su borularında sızıntı meydana gelmiş olabilir. Duvarların içinden geçen plastik pimaş boruları suyun basıncıdan dolayı ek yerlerinden sızıntı yapabilir. Bu yüzden boruların kaynaklarının iyi bir şekilde yapılması gereklidir. Bunun yanı sıra şebeke basıncınız dokuz bardan çok daha yüksekse su sayacınızın yanına bir basınç düşürücü vana taktırmanız gereklidir. Temiz su borularındaki sızıntılar sadece su israfı yapıp faturanızı yükseltmekle kalmaz ayrıca sızan sular duvarlarda rutubete, renk değişimine, boyanın dökülmesine de sebep olarak size fazladan masraf çıkarabilirler.

Temiz Su Borusundaki Kaçak ve Tamiri

Temiz su borularında ve aynı zamanda atık su borularındaki kaçakları tespit ederken modern ekipmanlar kullanarak kırmadan su kaçağı bulma işlemi gerçekleştiririz. Duvarları, döşemeleri ya da fayansları kırmadan içinden geçen boruları kontrol etmek için gerekli ekipmanlarımız mevcuttur. Temiz su borularının sızıntıları için boru içi kamerası ve nem ölçer cihazı ile inceleyerek kaçağın yerini tespit edebiliriz. Nem ölçme cihazı suyun en çok biriktiği yerleri bulmamıza yardımcı olur. Daha sonra gerekirse boru içini gösteren kamera vasıtasıyla kaçağın yeri videoyla tespit edilir. Böylece duvarlara veya döşemelere zarar vermeden kaçağı tespit etmiş oluruz.

Temiz Su Borusu Tamiri

Kırmadan kaçak tespiti yaptıktan sonra kaçağı tamir etmek kalır geriye. Borulardaki kaçağın boyutuna göre ilaç kullanarak tamir edilebilirler. Büyük kaçaklarda ilaç kullanmak çok ideal değildir. İlaç elbette pek çok boyuttaki kaçakları kapatabilir ama kaçağın seviyesi büyükse ilaç uzun süre dayanmayacağından, ilaç kullanmak çok mantıklı olmaz. Ayrıca sıcaktan genleşme sonucu esneyen borularda ilaç uzun süre dayanamayacağından bu tip borularda da ilaçlı çözüm kalıcı olmayacaktır.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın