Erzurum Tıkalı Mutfak Lavabosu Açma

Erzurum Tıkalı Mutfak Lavabosu Açma

Erzurum tıkalı mutfak lavabosu açma hizmeti sunan ustalarımız kırmadan tıkalı gider açmaktadır. Mutfak lavabosu tıkandı sorununu yaşıyorsanız makineyle gider açan firma çağırmanız sizin için en iyisi olacaktır. Gider açmak için makine kullanan tesisat ustalarımız bu sayede her türlü tıkanıklığı borulara zarar vermeden açabilmektedir. Mutfak lavabolarında meyve sebze yıkamak, bulaşık yıkamak gibi işleri gerçekleştirdiğimiz için yiyeceklerin bazı kalıntıları mutfak giderine kaçabilmektedir. Mutfak giderleri hem bu kalıntılardan hem de içinde biriken yağdan dolayı tıkanabilir. Bu tip tıkanmaların önüne geçmek için bazı basit önlemler alabilirsiniz. Bunun yanı sıra borunun çökmesi gibi kullanımdan değil de tesisattan kaynaklanan sorunlarda ise boruların değiştirilmesi gerekmektedir.

Mutfak Gideri Niçin Tıkanır?

Mutfak giderleri tesisattaki hatalardan ya da uzun süre kullanımdan dolayı tıkanabilir. Tesisattan dolayı tıkanmalarda boruları değiştirmeniz gereklidir. Ancak kullanımda dolayı oluşan tıkanmaları bazı önlemler alarak engelleyebilirsiniz.

• Gider borularında en az yüzde bir eğim olmalıdır. Aksi takdirde su rahatça akamadığı için tıkanmalar meydana gelebilir. Eğer borularınızda yeterince eğim yoksa tesisatı değiştirmeniz gerekebilir.

• Mutfakları karşılıklı olan dairelerde bazen iki mutfağın gideri tek borudan bağlanabilmektedir. Bu durumda normalde tek evin ihtiyacı için ayarlanmış olan boru çapları yetersiz kalabilmektedir. Bu sebepten dolayı normalden daha sık tıkanmalar yaşayabilirsiniz.

• Mutfak giderine dökülen yağ boruları tıkayabilmektedir. Yemek artığı yağlar boruların çeperlerinde tortulaşır ve bir tabaka oluştururlar. Mutfak lavabosuna yağ dökmüyorsanız bile ki dökmemeniz lazım, bulaşık yıkarken gidere giden yağ da yavaş yavaş gideri tıkar.

• Bulaşık makinesinin gideri mutfak lavabosuna verilmişse makinenin içinde kalan yemek artıkları ya da ufak iplik gibi cisimler boruların dirseklerinde birikerek tıkanmaya sebep olabilir.

• Mutfak lavabosunun giderine yabancı cisimler kaçmaması için gidere bir filtre takmanız iyi olacaktır. Filtre ne kadar darsa o ölçüde gider tıkanmasını engeller.

• Mümkün olduğunca tıkanma yaşadığınızda kimyasal yerine pompa kullanmaya dikkat edin. Kimyasallar uzun süre kullanıldığında borulara zarar verebileceğinden sorunu basınçla halletmek sizin için daha iyi olacaktır.

• Bütün bunlara rağmen yine de tıkanma yaşıyorsanız modern cihazlar kullanan bir tesisatçı çağırın.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın