Erzurum Tıkalı Pimaş Açan Firmalar

Erzurum Tıkalı Pimaş Açan Firmalar

Erzurum tıkalı pimaş açan firmalar sayesinde evinizde ve işyerinizde kullandığınız borulardaki tıkanıklıklar hızlıca ve kolayca açılabilmektedir. Pimaşlar evlerimizde çokça bulunurlar ve hem gelen suyu taşırlar hem de atık suyun tahliyesi bu borular vasıtasıyla olur. Tıkanmalar ise genel olarak atık su borularında meydana gelir çünkü bu borularda sadece su olmaz aynı zamanda suyla beraber taşınan atıklar da bulunur. Bazen atılan sert cisimler, suda çözünmeyen maddeler ya da zamanla biriken yağ veya kireç kalıntıları tıkanmalara sebep olurlar. Yağ ve kireç kalıntıları boruların çeperlerinde birikerek boruların çapını daraltıp suyun geçişini yavaşlatırlar. Tahliye borularına atılmaması gereken maddelerin kireç veya yağ tabakasına takılması sonucu pimaşlar tıkanır. Bu tip durumlarda pimaş borusu açan tesisatçı çağırıp boruyu açtırmanız gerekir. Modern ekipman kullanan tesisatçılarımız robotla boru açma, kamera ile atık su borusu açma ve jet su motoruyla boru temizleme hizmetleri vermektedir. Bu sayede tıkalı borularınız kolayca açılır.

Kırmadan Pimaş Açma Hizmeti

Boru tıkanması durumunda en büyük korkularımızdan biri gelen tesisatçının sorunu çözmek için boruları kırması ve masrafı arttırmasıdır. Üstelik borular kırılınca eviniz neredeyse bir inşaat alanı görüntüsü alır. Ancak artık bu durumların yaşanmaması için hayatımız kolaylaştıracak pek çok yeni makine icat edildi. Kırmadan gider açma hizmeti sunan tesisatçılarımız öncelikle gider açma makinesi ile tıkanıklığı açar. Daha sonra kamera ile görüntü alarak tıkanıklığın sebebini belirler. Böylece gelecekte tekrar aynı sebepten tıkanma yaşamamanız için sizi bilgilendirirler. Daha sonra eğer borunun çeperlerinde kireç ve yağ kalıntıları birikmişse bu birikintileri jet su motoruyla temizler.

En çok tıkanmalar neden dolayı yaşanır?

Tıkanmaların başlıca sebebi gidere atılan maddelerdir. Ancak bazen yanlış döşenmiş tesisatlar da tıkanmalara sebep olabilir. Boruların eğimi yüzde birden daha azsa atık su akım kazanamadığı için borularda tıkanmalar sıkça yaşanır. Bu durumda geriye dönük tesisat yapılması gerekir ya da her tıkanma yaşandığında tesisatçı çağırılıp açılmalıdır. Kırmadan pimaş açan ustalarımız size en temiz hizmeti sunarak tesisatınızdaki sorunları çözmektedir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın