Erzurum Tıkalı Tuvalet Açan Firmalar

Erzurum Tıkalı Tuvalet Açan Firmalar

Erzurum tıkalı tuvalet açan firmalar evlerimizde karşılaştığımız en pis tesisat sorunlarından biridir. Sifonu çektikten sonra suyun aşağı gitmeyip yukarı doğru taşması gününüzü mahvedebilir. Tuvalet giderinin bir cisimle ya da suda kolay erimeyen kötü tuvalet kağıtlarının birikmesiyle tıkanmış olması mümkündür. Genellikle evde kendi başınıza uygulayacağınız yöntemlerle boruları açamazsanız. Çünkü bu çaptaki tıkanıklıklar lavabo açıcı veya pompayla ortadan kaybolmazlar. Bu tip durumlarda tıkalı gider açan robot yardımıyla tuvalet borusu açılabilir. Bazen de biriken kireç tortusu borulardaki suyun geçişini yavaşlatır ve sifon çekildikten sonra su hemen akıp gitmez. Böyle durumlarda ise kameralı sistem kullanan tesisatçılarımız borunun içini inceler ve daha sonra jet yıkma motoru ile kireç tortusunu temizler.

Tuvalet Neden Tıkanır? – Tuvalet Tıkanınca Ne Yapılır?

• Tuvalet tıkanıklıklarının başlıca sebebi tuvaletin içine atılan sert cisimlerdir. Tuvalet kokusu, oyuncak gibi cisimler veya bebek bezi, ped, ıslak mendil gibi suda çözünmeyen cisimler boruları tıkayabilirler. Bazen kötü tuvalet kağıtları da suda çözünmedikleri için tıkanmaya sebep olurlar. Böyle durumlarda makine ile gider açan firmalar sorunu hızlıca çözebilirler. Genellikle tıkanmalar tuvalet giderinin S borusunda yaşanırlar. Tesisat ustası makinenin hortumunu bu boruya sokarak gideri tıkayan cisimleri parçalayıp gideri açarlar.

• Daha önce bahsettiğimiz gibi tuvalet borularının çeperlerinde biriken kireç kalıntısı da tıkanmaya sebep olabilir. Bu durumda çağıracağınız tesisat ustasının kamera ile boruyu inceleyen bir firmadan geldiğinden emin olun. Gider açma robotu olan pek çok tesisatçı kameralı sistemleri olmadığı için gider borularının içini görüntüleyemez. Gider borusunun içinden görüntü almayan tesisatçılar tıkanmanın sebebini tam olarak belirlemeyip sadece boruyu açıp giderler. Kireçten dolayı olan tıkanmalar kısa bir süre sonra tekrar edeceğinden size tam bir çözüm sunmuş olmazlar. Bu sebepten dolayı paranızı boşa harcamak yerine güvenilir ve tam donanımlı tesisatçılar çağırın.

• Tuvalet tıkanmalarının en kötü sebebi de yanlış döşenmiş tesisattır. Yanlış döşenmiş tesisat için geriye dönük tamirat yapmak çok meşakkatli ve masraflı bir işlemdir. Çünkü yanlış döşenmiş tesisat demek borulara verilmesi gereken asgari eğim miktarının verilmemiş olması demektir. Suyun akması için gereken %1’lik eğim mevcut değilse giderdeki su sağlıklı bir şekilde kanalizasyona gitmeyecektir. Bu tip durumlarda boruların eğim olacak şekilde yeniden döşenmesi gerekir.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın