Erzurum Tuvalet Lavabo Tıkanması Kırmadan Açılır

Erzurum Tuvalet Lavabo Tıkanması Kırmadan Açılır

Erzurum tuvalet lavabo tıkanması kırmadan açılır. Tuvalet ve banyo giderleriniz zaman zaman tıkanabilirler. Özellikle tuvalet tıkanmaları son derece pis durumlardır. Sifonu çektiğinizde suyun giderden boşalmayıp yukarı çıkması hatta taşması karşılaşmak istemediğimiz bir durumdur. Peki ama tuvalet ve banyo giderleri niçin tıkanır? Şimdi tıkanmaya yol açan sebepleri inceleyelim.

Tuvalet Gideri Tıkandı – Tuvalet Gideri Niçin Tıkanır

• Tuvalet ve banyo giderleri pek çok sebepten dolayı tıkanabilir. Genel olarak tıkanma sebeplerini iki başlıkta toplayabiliriz. Birincisi hatalı döşenen tesisattan dolayı kaynaklanan tıkanmalardır. İkincisi ise kullanıma bağlı olarak meydana gelen tıkanmalardır. Birinci durum vukuu bulduğunda tıkanıklık açılsa bile boruları değiştirmediğiniz müddetçe giderleriniz tekrar tıkanacaktır. İkinci durumda ise tıkanıklık kolayca açılır ve bazı basit önlemler alarak giderlerin yeniden tıkanmasını geciktirirsiniz.

• Gider borularında en az yüzde bir eğim olmalıdır. Aksi takdirde suyun akışı yavaş olacağından giderlerin tıkanması çok daha hızlı gerçekleşir.

• Eğer boruların çapları normalden küçük ayarlanmışsa gideriniz yine tıkanabilir. Boru çağları evin ihtiyacına göre uygun olarak ayarlanmalıdır.

• Toprağın altından geçen borular sağlam malzemeden yapılmış olmalıdır. Yoksa yağmur toprağı ıslattığı zamanlarda borular üstündeki toprağın ağırlığına dayanamayıp çökebilirler. Borular çöktüğünde bütün hepsinin çıkarılıp değiştirilmesi gereklidir.

• Kullanıma bağlı olan tıkanmaların başlıca sebebi giderlere atılan cisimlerin boruları tıkamasıdır. Giderlere suda çözünmeyen hiç bir madde atılmamalıdır. Hatta bazı ucuz tuvalet kağıtları suda çözünmediği için borularda birikip tıkanmaya yol açabilir. Bunların önüne geçmek için giderlere çocuk bezi, ped, ıslak havlu ve kolonyalı mendil gibi cisimleri atmayınız.

• Eğer şebekenizdeki su kireçliyse bu kireç zamanla boruların dirseklerinde ve çeperlerinde birikerek bir katman oluşturacaktır. Bu katman boruların çapının daralmasına yol açar ve suyun daha yavaş akmasına sebep olur. Böyle durumlarda bir tesisatçı çağırıp gider borusunu kontrol ettirebilirsiniz. Gider borusunu kamera ile inceleyen tesisat ustaları gerekli görürlerse jet yıkama motoruyla boruların içindeki kireç tabakasını söker atarlar.

• Banyo giderindeki süzgeç yeterince iyi değilse saç ve kıllar borularınızı tıkayabilir. Bu yüzden süzgecinizde kırık varsa veya çok eskimişse süzgecinizi değiştirin.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. İşaretli Alanlar Gerekli *

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Hemen Bizi Arayın